Європарламенту пропонують ухвалити рішення про безвізовий режим для України
Європарламенту пропонують ухвалити рішення про безвізовий режим для України

В Європарламенті зареєстрували проект законодавчої резолюції про внесення України до переліку третіх країн, для громадян яких скасовуються візові вимоги, повідомляє Укрінформ.

У першому пункті законодавчої резолюції пропонується ухвалити позицію Європарламенту, виходячи із пропозицій Єврокомісії.

«Скасування віз для українських громадян, які є власниками біометричних паспортів, ознаменує конкретне досягнення, що витікає від взаємних прагнень, а також від відданості, продемонстрованої українцями заради миру, стабільності та курсу європейських реформ країни», – йдеться в проекті резолюції.

Наголошується також, що голосування Європарламентом на підтримку пропозицій Єврокомісії підтвердить принцип, що кожна країна, яка виконала критерії, може отримати візову лібералізацію.

Окрім цього зазначено, що скасування візового режиму для України стане підтвердженням послідовності європейського курсу, в основі якого лежать фундаментальні принципи верховенства права і міжнародного права, включаючи обставини нелегальної анексії АР Крим і Севастополя Росією.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Україна та Грузія отримають безвізовий режим з 1 січня 2017 року.

Однією з ключових умов для впровадження безвізового режиму і отримання траншу від МВФ для України є початок повноцінної роботи Нацагентства з питань запобігання корупції (НАЗК) та запуск електронного декларування.

Опівночі 15 серпня сайт Національного агентства з питань запобігання корупції відкрив доступ до інтерфейсу електронного декларування. Однак ці декларації не можна використовувати як доказ у суді, і цим фактом украй обурюється ЄС.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ