151842
Лікарі констатували, що обвід голови новонародженого виявився меншим за норму

Уперше в Європі народилася дитина з мікроцефалією та іншими відхиленнями, що є наслідком вірусної лихоманки Зіка. Матір дитини перенесла хворобу після укусу комара під час поїздки до Латинської Америки, пише ВВС.

Жінка відмовилася робити аборт попри те, що на 20-му тижні вагітності було виявлено відхилення у розвитку плоду. Дитина з’явилася на світ у результаті кесаревого розтину. Лікарі констатували, що обвід голови новонародженого виявився меншим за норму. Медики називають стан дитини стабільним.

Тим часом у Міністерстві охорони здоров’я Колумбії офіційно оголосили про завершення в країні епідемії вірусної лихоманки Зіка. Заяву зроблено після того, як кількість випадків зараження лихоманкою знизилося до 600.

Вірус усе ще перебуває в епідемічній фазі, однак кількість випадків захворювання уже не є загрозливо небезпечною для населення.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус Зіка цього літа може поширитися на Європу, хоча ймовірність серйозного спалаху захворювання невисока. Вірус може захопити узбережжя Чорного моря в Росії та Грузії, а також на острові Мадейра. Країни, де рівень небезпеки спалаху оцінюють як помірний – це Франція, Іспанія, Італія та Греція.

26488225051_b941038fb4_o

Вакцини для запобігання інфікування вірусом Зіка або лікування наразі немає. Поширює вірус комар Aedes aegypti.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ