Директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов
Директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов

Такі гучні справи як вбивство Шеремета, справа Єфремова наші правоохоронні органи ставлять в ранг «справи честі». Тобто і поліція, і прокуратура турбуються через свою репутацію. Так, вірно, це виклик. Тільки відповісти на нього можна виключно ретельним розслідуванням і згідно із законом. Справа Шеремета зайшла в глухий кут, а Єфремовим займаються з 2014 року.

З приводу Єфремова і взагалі справ щодо сепаратизму. Справа Єфремова триває вже 2 роки. І якщо мова йде про розслідування і про те, щоби все відбувалось згідно із законом, то вже повинен бути результат – в той чи інший бік. Якщо «справа честі», то де результат?

Зараз вже складається враження, що ця справа використовується з різних ракурсів, до того ж не правових, а політичних – з боку Опоблока (до речі, а чому донецькі не у полі зору силовиків?), з боку нинішньої влади, яка актуалізує справу, коли це вигідно. Причому правоохоронні органи якось багато кивають на місцеві органи влади, хоча саме вони повинні були стояти, так би мовити, «на передовій» – захищати беззбройних людей від озброєних бандитів. Це їхня робота, регламентована законом. Я вже не кажу про конституційний обов’язок захищати державні органи і територіальну цілісність.

Звідси є ризики, що правоохоронні органи заробляють собі політичні дивіденди. А справи про сепаратизм якраз добре для цього підходять.

Навздогін до посту. Ось з’явилася інформація про допит у справі Єфремова, яка підтверджує мої припущення (https://m.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1822043534748542&id=100008287383152). Головний свідок звинувачення, Корсунський, розкриває картину того, що сталося за участю представників як минулої влади, так і нинішньої.

Джерело: Вадим Карасьов

БЕЗ КОМЕНТАРІВ