kvoty
Згідно із законом, за три роки в ефірі повинно бути 35% української музики

Лідер українського гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук виступив проти україномовних квот на радіо. За його словами, це питання в Україні є дуже політизованим, передає Радіо 24.

«У першому випадку на радіостанціях буде з’являтися українська музика, якість якої поступатиметься західній, і це створюватиме комплекс меншовартості у слухачів. У другому випадку ті, хто насправді не є великим прихильником просування україномовного продукту, почнуть цинічно, а інколи навіть саркастично виконувати формальні вимоги, щоб абсурдизувати ці квоти», – зазначив Вакарчук.

10076c6a5046e076485cda7dbfe82f6cf97c018eВін вважає, що, окрім квот, потрібно, щоби держава давала українській музичній індустрії більше можливостей проявити себе: це і податкові преференції, і виділення грошей в культуру.

2Співачка Руслана також не в захваті від квот. На її думку, примушувати крутити власну музику замість того, щоби ця музика була затребувана і культивована – «це якось принизливо навіть».

Натомість Руслана закликає говорити мовою санкцій щодо музикантів країни-агресора: «На їхню появу в нашому ефірі мають бути накладені такі самі санкції, як і на їхнє фізичне перебування на нашій території».

1На думку лідера «Тартака» Олександра Положинського, квоти на україномовні пісні в ефірі радіостанції принесуть позитивні результати, якщо їх виконуватимуть «не тупо, а натхненно». Також важливою умовою музикант вважає той факт, щоби «це дійсно виконувалося в реалі, а не на папері».

Як відомо, 8 листопада в Україні набув чинності закон про україномовні квоти на радіо. За три роки в ефірі повинно бути 35% української музики. У перший рік українські радіостанції повинні вийти на 25%.

Після семи днів дії цього закону можна зробити один висновок: україномовних пісень дійсно побільшало і це помітно. Однак відсоток нових пісень дуже малий. Поки що більшість радіостанцій віддає перевагу старим композиціям на зразок «Шикидим» Віктора Павліка.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ