Бойовики «ІД» понівечили експонати музею у Пальмірі
Бойовики «ІД» понівечили експонати музею у Пальмірі

Бойовики угруповання «Ісламська держава» розтрощили музей Пальміри. Зокрема, терористи обезголовили пам’ятник античній богині Афіні, знищили значну кількість експонатів і, вочевидь, підірвали підвали музею. Про це повідомляє агентство Associated Press.

За словами гендиректора департаменту старожитностей і музеїв Сирії Маамуна Абдулкаріма, бойовики розбивали обличчя статуй у музеї, однак не змогли знищити всі артефакти цього ґатунку.

«Ми можемо відновити їх. Так, ми втратили частину оригіналів, але не усі», – сказав він.

Абдулкарім визнав, що у визволеній Пальмірі зафіксовано збиток, завданий ісламістами двом головним храмам Пальміри, Тріумфальній арці та гробницям. Однак для оцінки масштабу руйнувань потрібно ще багато часу.

Снимок экрана 2016-03-28 в 21.54.50Снимок экрана 2016-03-28 в 21.55.006666666Нагадаємо, 27 березня, армія Сирії повністю звільнила Пальміру від бойовиків «ІД».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, античне місто Пальміра з древніми спорудами, визнаними пам’ятником Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, перебувало під контролем «ІД» з травня 2015 року. відтоді екстремісти планомірно знищували культурні цінності. На початку жовтня вони підірвали Тріумфальну арку, побудовану древніми римлянами близько двох тисяч років тому.

Наприкінці серпня бойовики зруйнували в Пальмірі храм Бела, побудований в 32 році. Незадовго до цього стало відомо про знищення храму Баал-Шамін. Повідомляли про знищення й інших визначних пам’яток античного міста. У липні в Мережі з’явилися фотографії, на яких екстремісти трощили кувалдами стародавні статуї.

Головного доглядача архітектурного комплексу в Пальмірі 82-річного Халеда Асаада, який обіймав цю посаду більше 50 років, ісламісти обезголовили.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ