Бойовики знищили «Врата Бога» за допомогою військової техніки
Бойовики знищили «Врата Бога» за допомогою військової техніки

Бойовики угруповання «Ісламська держава» зруйнували стародавню пам’ятку архітектури в іракському місті Мосул. Об’єкт, відомий під назвою «Врата Бога», був побудований понад дві тисячі років тому і став одним із кількох в’їздів у стародавнє ассирійське місто Ніневію, повідомляє The Independent.

Очевидці розповіли, що бойовики знищили «Врата» за допомогою військової техніки. Ісламісти також розібрали частину стіни навколо міста і продали кам’яні блоки.

Руйнування «Воріт Бога» стало одним із останніх актів вандалізму бойовиків «ІД», які систематично нищать історичні пам’ятки на підконтрольних їм територіях.

Мосул – одне з найбільших міст, які контролює «ІДІЛ», – був захоплений ісламістами в 2014 році. Відтоді вони знищили більшість стародавніх артефактів, що були у місті.

Зокрема, «іділівці» зрівняли з землею стародавнє ассирійське місто Німруд. У лютому 2015 року угруповання оприлюднило відеоролик, на якому відображено руйнування музею Мосула та його експонатів, зокрема знаменитої статуї крилатого бика.

Приблизно тоді ж вони також розграбували бібліотеку Мосула, в якій зберігалося понад 100 тис. стародавніх книг і рукописів. Усіх їх спалили. Деякі зі знищених примірників були визнані ЮНЕСКО історичними раритетами.

23У травні 2015 року бойовики також захопили стародавнє сирійське місто Пальміра, після чого взялися нищити розташовані у ньому унікальні історичні пам’ятки. Вони трощили кувалдами стародавні статуї, підірвали храм Баал-Шамин (II століття н. е.) і святилище верховного семітського божества Бела. У вересні минулого року ісламісти підірвали три гробниці місцевих патриціїв, побудовані в період з 44 по 103 роки н. е.

У жовтні екстремісти підірвали три стародавні колони в Пальмірі, прив’язавши до них перед вибухом трьох осіб, засуджених до страти.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у березні 2016 року сирійська армія змогла відбити Пальміру у бойовиків.

Читайте: Вандали з «ІД» розтрощили музей в античній Пальмірі (фото)

БЕЗ КОМЕНТАРІВ