An activist stops a lorry near the village of Chongar, in the Kherson region adjacent to Crimea, Ukraine, September 20, 2015. Tatar activists set up road blocks on the two main roads leading from the Ukrainian mainland into Russia-annexed Crimea on Sunday at the start of what they said was an economic blockade aimed at dramatising the plight of Tatars living on the peninsula. REUTERS/Sergii Kharchenko
Порошенко і Кабмін планують припинити вантажне авто- та залізничне сполучення з Кримом

Уряд України тимчасово заборонив переміщення вантажних потоків на адміністративному кордоні між Україною та Автономною Республікою Крим. Як повідомляє прес-служба Кабміну, відповідне рішення було ухвалене 23 листопада на позачерговому засіданні уряду.

Прем’єр Арсеній Яценюк доручив Кабінету Міністрів на чолі з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, відповідно до закону, підготувати проект розпорядження уряду про конкретний перелік товарів, робіт і послуг, які можуть надаватися в Автономну Республіку Крим.

Раніше Президент України Петро Порошенко пропонував уряду розглянути питання припинення вантажного транспортного сполучення і товарообігу з Кримом. Він звернувся до Кабміну з відповідним листом. «Останнім часом суттєво загострилося протистояння між громадськими активістами та окупаційною владою Криму. Порушено низку кримінальних справ проти ініціаторів торговельної блокади Криму. Ініціатори безстрокової акції блокування поставок українських товарів на Кримський півострів, яка розпочалася 20 вересня поточного року, вимагають повністю припинити торговельні відносини з окупованою територією», – аргументував у листі глава держави необхідність припинення вантажного транспортного сполучення з АРК.

Нагадаємо, 20 листопада близько 9:00 ранку невідомі пошкодили дві опори ЛЕП, що ведуть в Крим, в Генічеському та Чаплинському районах Херсонської області. 22 листопада практично весь Крим залишився без електропостачання, світло відключили в Сімферополі, Севастополі, Феодосії, Керчі та Євпаторії. У зв’язку з припиненням електропостачання півострова в Криму запроваджено режим надзвичайної ситуації.

У свою чергу, у Кремлі закликали відновити електропостачання Криму. Про це заявив прес-секретар Президента РФ Владіміра Путіна Дмітрій Пєсков. «Ми поки що не маємо якоїсь інформації про те, чи вживаються якісь заходи, а головне – коли вони дадуть результат, коли електропостачання буде відновлено, хоча ми закликаємо відновити», – сказав він.

 Читайте:  Кремль підтягнув «Гради» і танки впритул до кримського кордону

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ