Обама Беньямін Нетаньяху
Спецслужби США стежать за прем’єром Ізраїлю

Вашингтон хоче бути в курсі всіх справ – навіть попри бажання дружніх держав та осуд громадськості. Агентство національної безпеки (АНБ) Сполучених Штатів таємно продовжувало прослуховувати розмови глав інших країн, незважаючи на дану Президентом Бараком Обамою обіцянку припинити стеження. У числі таких лідерів був Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху, повідомляє газета The Wall Street Journal.

За словами джерел, АНБ прослуховувало телефонні розмови Нетаньяху з американськими конгресменами і членами єврейських організацій в США. Особливо активно за ними стежили в період підготовки ядерної угоди з Іраном, проти підписання якої виступав Нетаньяху. Перехоплені розмови показали, як Прем’єр-міністр Ізраїлю та його радники обговорювали з єврейськими групами в США аргументи проти ядерної угоди.

Офіційний Єрусалим поки не коментує інформацію щодо стеження за Нетаньяху.

Обама 2 роки тому оголосив про згортання програми прослуховування телефонних розмов керівників дружніх держав. У Білому домі був сформований список лідерів, які не підлягають прослуховуванню. До нього потрапили Президент Франції Франсуа Олланд, канцлер Німеччини Анґела Меркель та інші лідери країн НАТО, за винятком Президента Туреччини Реджепа Ердоґана.

Однак з приводу інших союзників США спецслужби розпоряджень США не отримували. Крім того, заборона не поширювалася на прослуховування розмов найближчих помічників лідерів країн НАТО.

Водночас у Білому домі дозволили спецслужбам самостійно вирішувати, якими розвідданими ділитися з іншими відомствами. Такий підхід дозволив приховувати документи, які могли б скомпрометувати Вашинґтон.

Нагадаємо, цього року була проведена реформа системи збору оперативних даних спецслужбами США за допомогою електронних засобів, яка встановила жорсткі обмеження на діяльність АНБ. Гучний скандал, пов’язаний зі звинуваченнями на адресу АНБ з приводу тотального стеження за громадянами і лідерами різних країн, спалахнув у 2013 році після викриттів, зроблених колишнім співробітником цього відомства Едвардом Сноуденом. Відомості, передані їм пресі, викликали потужний суспільний резонанс і ускладнили відносини США із союзниками.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ