Ватикан
У Ватикані назріває скандал через витік інформації про фінансові реформи

Навколо Ватикану назріває новий скандал, пов’язаний із тим, що з комп’ютера головного фінансового аудитора Ватикану викрадено важливу інформацію щодо фінансової реформи. Італійська газета La Repubblica вже охрестила його Vatileaks-2, за аналогією зі справою 2011-2012 років, коли попереднику Папи Франциска I довелося звільнити  керівництво Банку Ватикану, передає ZN.UA.

За повідомленням служби друку Святого престолу 2 листопада у Ватикані у справі про витік конфіденційних папських документів було здійснено два арешти. Затримали колишнього секретаря префектури з економічних справ і комісії з економічної та адміністративної діяльності Лусіо Анхеля Валльєхо Бальду і Франческу Іммаколату Чаукі, яка входила в референтську комісію з економічної діяльності Святого престолу. Згодом вона погодилася співпрацювати зі слідством і була звільнена.

Арешти стали результатом розслідування сил безпеки Ватикану. За версією слідства, Бальда і Чаукі надали закриту інформацію, яка використовується в двох книгах, які ще не вийшли – «Хресний шлях» Джанлуїджі Нуцці та «Скупість» Еміліано Фіттіпальді.

Це стало одним з найбільших скандалів, що завдали удару по репутації Папи Римського Франциска, і нагадало про так званий скандал Vatileaks, який передував зреченню престолу 2013 року колишнього Папи Римського Бенедикта.

Читайте: Папа Римський вибачився перед священниками-геями: «Ісус – реаліст»

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ