Папа Римський
Папа Римський

Католики готові відмовитися від святкування Великодня відповідно до своїх обчислень, аби всі християни відзначали це свято разом. Про це заявив Папа Римський Франциск. Як наголошують речники Ватикану, ініціативу Папи можна розцінювати як «запрошення до єдності з іншими християнськими конфесіями. Це допоможе переслідуваним християнам відчути єдність із усією Вселенською Церквою у спільному святкуванні Воскресіння Христа».

Папа із цього приводу пожартував, відтворюючи діалог між християнами різних конфесій: «Коли ж воскресне ваш Христос? Бо мій сьогодні! А ваш за тиждень?». Голова католицької церкви закликав дійти згоди у цьому питанні й назвав відсутність єдності у святкуванні Великодня «неподобством» та непорозумінням.

На цю пропозицію вже погодилися патріарх Антіохії і всього Сходу Ігнатій Єфрем II і Архієпископ Константинополя і Вселенський патріарх Варфоломій I, коптський патріарх Олександрійський Феодор II. Як повідомляє Credo,  Феодор II запропонував святкувати Великдень у другу неділю квітня.

Нагадаємо, день святкування Великодня не був постійним протягом століть. З часів Першого Нікейського собору 325 року дата святкування Великодня змінювалася щороку.

Читайте: Папа Римський влаштував собі шопінг у середмісті Риму

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ