російські військові на Донбасі
Порошенко заявив, що на Донбасі перебувають 9 тисяч військовослужбовців РФ

Спостерігачі спеціальної моніторингової місії ОБСЄ зафіксували присутність російських військовослужбовців в місці зберігання відведеного важкого озброєння бойовиків «ДНР». Про це йдеться у звіті місії, повідомляє Українська правда.

«Озброєний чоловік, який охороняв одне з місць зберігання важкого озброєння «ДНР», стверджує, що він та інші, присутні на локації, представляють 16 повітряно-десантну бригаду з Оренбурга, Російська Федерація», – йдеться у звіті. При цьому відзначається, що на формі терористів не було жодних розпізнавальних знаків.

Також у звіті йдеться, що на одному з місць дислокації зброї «ДНР» не вистачало двох артилерійських озброєнь. На іншому місці дислокації після 15 хвилин очікування для доступу представники ОБСЄ також зафіксували відсутність двох артилерійських озброєнь. Водночас у місії зазначили, зазначили, що відведеної зброї не вистачало і в місцях дислокації українських сил.

У свою чергу, Президент України Петро Порошенко заявив, що на сьогоднішній день на Донбасі налічується 9 тис. російських військовослужбовців. Про це він повідомив в інтерв’ю австрійському виданню «Kurier». «9 тис. російських солдатів з найсучаснішим озброєнням окупували мою країну. 60 тис. російських солдатів окупували Крим. Це грубе порушення міжнародного права», – підкреслив Порошенко.

Дещо інші цифри озвучив у червні міністр оборони України Степан Полторак. Зокрема, він заявив, що на Донбасі налічується 42,5 тисячі російських військових і бойовиків, а вздовж кордону РФ тримає ще близько 55 тисяч.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ