Олесь Бузина
Олесь Бузина

Події навколо затримання підозрюваних у вбивстві О.Бузини викликали неабиякий резонанс. У соціальних мережах міністра А.Авакова прямо звинувачують в упередженому ставленні до українських патріотів, непрофесіоналізмі та популізмі.

Прокоментувати ситуацію сайт Солдат-Студент запросив відомого блоґера Олександра Аронця та політичного експерта Віктора Цибулька.

Володимир Цибулько: «Можу сказати, що міністерство старалося швидко розв’язати цю ситуацію з убивством, але, на скільки підозри слідчих, які хочуть видати бажане за дійсне, відповідають реаліям, покаже суд. МВС взагалі страждає на бажання прикрасити успішністю розкрадання бюджету. Важливо, щоб із затриманими працювали адвокати, важливо не допустити від них зізнання під пресингом у стилі сталінських часів, бо репресивні методи ще й досі притаманні нашій міліції. Я не знайомий із затриманими особисто, але не виключено, що вони винні, бо заклики Бузини були настільки провокативними, що могли викликати в патріотів таку реакцію. Їхній постмодерністський характер мало хто розумів, їх сприймали скоріше як глум над українським народом.

Аваков хоче зробити з хлопців одноосібних винуватців, бо чому тоді МВС не відкривало справи проти Бузини у зв’язку з його антиукраїнською діяльністю, закликами до повалення державного устрою? Чому Аваков не розслідував діяльність Табачника, Царьова та інших членів уряду часів Януковича?».

Олександр Аронець: «В мене взагалі виникло дежавю з 2010 роком, коли після відносно демократичного режиму Ющенка прийшов Янукович. Тоді то нас, патріотів почали залякувати, переслідувати, бити та садити у в’язниці. Аваков почав ще крутіше – із вбивства політично значущої фігури – Сашка Білого.

Далі почались фейсбук піар-кампанії, коли неодноразово Аваков призначав винних у вчиненні тих, чи інших злочинів. Так наче він став суддею. Натомість всі ті показові справи розпадались, звинувачуваних відпускали – як у випадку з Бочковським, чи нещодавнім затриманням громадян біля м. «Арсенальна». Сьогодні ж Аваков переплюнув себе. Оголосив, що вбивство Бузини розкрите. При чому він це так пафосно і бравурно озвучив, наче хотів догодити Путіну, який, нагадаю, на своїй прес-конференції згадував це вбивство. І що головне, міністр оголосив, що вже є винуватий!

Таке враження, наче ми живемо не в європейській країні, а в 37-му році в СССР, коли такі ж міністрики називали винних і розстрілювали. Я вже мовчу про те, що Аваков збрехав про наявність ДНК тесту з затриманими. Адже проби на тест у того ж Медведька брали лише в суді через кілька годин після допису Авакова. Таким чином це ще одна брехня Авакова. Навіть за менше у сусідній Польщі нещодавно кілька міністрів позбулися посад. Але тільки не в Україні».

Редакція сайту Солдат-Студент  запрошує взяти участь у дискусії всіх небайдужих, в тому числі службовців, працівників правоохоронних органів, адвокатури.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ