Древня людина залишила Африку через Єгипет
Учені вважають, що древня людина залишила Африканський континент через Єгипет

Учені вирішили дослідити шлях древньої людини з Африки до Азії. Для цього науковці вивчили гени сучасних ефіопів і єгиптян та дійшли висновку, що найдавніші Homo sapiens мігрували північним шляхом (через Єгипет), а не південним (через Ефіопію і Баб-ель-Мандебська протока). Про це повідомляє Лента.Ру.

Для встановлення шляху мандрів древньої людини, вченим довелося провести повногеномне секвенування 225 сучасних жителів Єгипту і Ефіопії. При цьому науковці не досліджували гени жителів тих районів країн, де відбувся приплив генів жителів Євразії внаслідок пізніших міграцій. Вивчивши геном єгиптян, науковці заявили, що гени цих людей частіше зустрічаються за межами Африки, ніж гени ефіопів. Таким чином, Єгипет виявився більш імовірним маршрутом виходу Homo sapiens за межі рідного континенту.

Отримані генетиками дані узгоджуються і з недавніми знахідками археологів: найдавніші останки людини розумної, котрі нараховують 55 тисяч років, знайдені неподалік Єгипту в Ізраїлі (на північному шляху).

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ