вчителька
У Ніжині звільнили вчительку російської мови за диктант про «Вєлікую Русь і Москву»

Учительку російської мови звільнили з роботи за пропагандистський диктант. Текст, який прославляє «Вєлікую Русь і Москву», вона дала учням 8 класу ніжинської загальноосвітньої школи. Діти ж, не змовляючись, виправили у диктанті словосполучення «люблю Росію» на «люблю Україну», за що отримали низький бал. Але скандал зчинився в школі не через оцінки – текст диктанту обурив провідних освітян-філологів, повідомляє ТСН.

Учитель диктував «Москва», діти писали «Київ» – і так весь диктант. Текст обурив восьмикласників та їхніх батьків, тож, вони пішли зі скаргою до директора школи.

Директор і колектив школи стали на бік дітей та батьків. За останній рік, кажуть, в школі через викладача російської мови самі скандали. У першому семестрі вона отримала догану за бійку на уроці, тоді на її прохання весь клас накинувся на одного учня. Вчителька отримала догану, правоохоронці відкрили кримінальне провадження, її відсторонили від роботи на час слідства. За місяць вона відновилася на посаді через суд. Друга догана – це вже точно звільнення, запевняють у відділі освіти. Тут скликали комісію із філологів, щоби ті дослідили диктант. Це текст Олексія Суркова, радянського поета, якого в програмі немає.

Після цього випадку, батьки почали масово писати заяви про відмову вивчати російську мову і зарубіжну літературу саме в цього викладача. Вчителю повідомили про звільнення, але наказ вона не підписала. Журналісти зв’язалися із вчителькою російської мови телефоном. Вона каже, що ніяк не збагне, чим викликала таке обурення.

Ніжинські освітяни не виключають, що зовсім скоро їм знову доведеться зустрітися із вчителем російської мови у суді. Вона не визнає своєї провини, догани та звільнення, однак освітяни судяться із цим вчителем уже вчетверте і сподіваються, що досвід цього разу їм допоможе.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ