Страви
Вегетаріанські страви

Вегетаріанське і «здорове» харчування завдає значної шкоди навколишньому середовищу, чого не скажеш про раціон із м’ясом. Такого висновку дійшли американські вчені, пише Радіо 24.

Науковці вирішили оцінити, як саме на навколишнє середовище впливає виконання рекомендацій щодо харчування, випущених Міністерством сільського господарства США. Вони розробили кілька сценаріїв. Перший – зниження споживання калорій для досягнення здорової маси тіла без зміни складу дієти. Другий – споживання більшої кількості фруктів, овочів, молочних продуктів, риби і морепродуктів. Третій – поєднує в собі перші два: і зниження кількості калорій, і відмова від м’яса на користь вегетаріанської дієти.

Виявилося, що перехід на другий сценарій підвищує споживання енергії на 43%, кількість витраченої води на 16%, а викид парникових газів на 11%. Третій сценарій також виявився шкідливим: споживання енергії зросло на 38%, так званий водний слід – на 10%, а викид парникових газів – на 6%. Найкращим виявився раціон, що передбачає просте зниження кількості калорій. Харчуючись саме так, споживання енергії, водний слід і викид парникових газів можна знизити на 9%.

Читайте: Учені назвали ворогів стрункої фігури: горох, кукурудза та картопля

  • Sirko Ukr

    Брехуни. Вже давно прораховано скільки потрібно енергії, води, зернових, а також які площі землі потрібно задіяти і кількість парникових газів для того, щоб виростити 1 КГ МЯСА. Це не говорячи вже про моральну сторону питання: утримання концтаборів для тварин, знущання і вбивства собі подібних. Більшість людей вже сьогодні перестала б їсти тварин, якби кожного разу для того щоб зїсти відбивну, чи кусок ковбаси, їм приходилось би когось убивати. Напівфабрикат, це ніби як на дереві виросло. Краще порахували б, скільки шкоди довкіллю приносять американські машини, обєм двигунів, яких в середньому складає 5-7л!! (це тільки легкових).