велосипед
В Росії автомобілістів та велосипедистів хочуть прирівняти до мітингарів

У Росії побоюються стихійних виступів і вирішили авто- й велопробіги прирівняти до демонстрацій, а намети в громадських місцях – до пікетів, що потребують узгодження з владою. Про це пише РБК.

Урядова комісія з законопроектної діяльності схвалила розроблений МВС РФ законопроект, який прирівнює до публічних заходів групові пересування на будь-яких транспортних засобах, а також установку наметів у громадських місцях.

Законопроект пропонує вважати демонстраціями групові пересування на будь-яких транспортних засобах, якщо передбачається «організоване публічне вираження суспільних настроїв» і використання плакатів, транспарантів та «інших засобів наочної агітації».

Тепер організатори акцій з наметами, велосипедами й мотоциклами мають погоджувати їх проведення з владою, а також нести відповідальність за дотримання учасниками закону та громадського порядку, передбаченого законом про мітинги.

Законопроект буде підтриманий фракцією єдиноросів в Держдумі, упевнений перший заступник голови фракції Франц Клінцевич. Доручення розробити законопроект МВС отримало від Ради безпеки Росії та віце-прем’єра Дмітрія Рогозіна.

Зазначимо, що тактику автопротесту застосовували під час Революції Гідності в Україні. Рух отримав назву Автомайдан. 20 листопада 2014 року президент Росії Владімір Путін доручив «посилити боротьбу з екстремізмом», зокрема в інтернеті, щоби не допустити «кольорової революції» в РФ. У червні того ж року Путін підписав Закон «Про кримінальну відповідальність за заклики до екстремізму в інтернеті». До цього законодавство Росії передбачало кримінальну відповідальність лише за заклики до екстремізму в ЗМІ.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ