контрабанда
Контрабандні схеми на Донбасі можливі, бо організатори мають «добро» від правоохоронних структур

Обсяги незаконного переміщення товарів через так звану лінію розмежування в Донбасі є величезними, а схеми заробляння на цьому приносять колосальні суми. Про це розповів заступник голови СБУ – начальник управління сектора «К» Віктор Трепак, передає DT.UA.

«Безперечно, йдеться про величезні обсяги товарів і колосальні суми. Але які точно, я не скажу, оскільки ці питання входять у компетенцію іншого заступника голови СБУ, який займається діяльністю антитерористичного центру», – зазначив один із керівників СБУ. При цьому він підкреслює той факт, що гібридна війна, яка йде на Сході України, породжує гібридність багатьох правових явищ. Зокрема тієї ж контрабанди.

«Оскільки порушення правил переміщення товарів через так звану лінію розмежування юридично контрабандою не є. Контрабанда – це незаконне переміщення певних товарів через митний кордон України. Але це юридична сторона. Фактична полягає в тому, що схеми заробляння на переміщенні товарів на неконтрольовану українською владою територію Донецької та Луганської областей працюють», – наголосив заступник голови СБУ.

Він також зазначає, що масштабні контрабандні схеми можуть успішно «працювати» лише за умови, що їх організатори мають «добро» від усіх правоохоронних структур – прокуратури, фіскальної та прикордонної служб, СБУ. Що стосується останньої, то після зміни начальника главку «К» (Трепак був призначений минулого літа, – ред.) була проведена низка кадрових змін і організаційних заходів, якими, за словами Трепака, «давався чіткий сигнал: СБУ каже «стоп» таким схемам». «Це не означає, що вони (схеми, – ред.) автоматично перестали працювати. Але для їх існування виникла реальна загроза. Далі ми почали поступову роботу з ліквідації таких схем», – зазначив Трепак. При цьому, підкреслює він, позиція голови СБУ Василя Грицака в даному питанні збіглася з його позицією, і Грицак «забезпечив можливість до останнього тримати таку позицію».

Нагадаємо, 17 липня Верховна Рада ухвалила закон, яким передбачається, що переміщення товарів у район чи з району проведення АТО здійснюється в порядку, що встановлюється Кабінетом міністрів за поданням Служби безпеки України. У зоні АТО почали патрулювання 7 зведених мобільних груп щодо боротьби з контрабандою. У вересні Генеральна прокуратура заяввила про зниження на 70-80% фактів незаконного переміщення товарів через лінію розмежування у зоні антитерористичної операції в результаті роботи зведених мобільних груп.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ