бойовики Сирія
У Британії вимагають визнати злочини «ІДІЛ» геноцидом

Велика Британія може визнати злочини «ІДІЛ» геноцидом. Понад 60 депутатів британського парламенту направили відповідного листа Прем’єр-міністру країни Девіду Камерону, повідомляє ВВС.

Британські парламентарі просять чинити тиск на ООН з тим, щоби вбивства і тортури християн і представників інших релігійних меншин у Сирії та Іраку бойовиками екстремістського угруповання «Ісламська держава» були визнані геноцидом. Під листом, який надіслано Камерону, поставили свої підписи 66 членів нижньої палати парламенту Великої Британії, з-поміж яких – три англіканських єпископи, науковці, юристи та інші. Вони хочуть, щоби британський прем’єр застосував весь свій політичний вплив, а саме слово «геноцид» вживалося щодо дій «ІДІЛ» у Сирії та Іраку. Як доказ вони наводять вбивства бойовиками релігійних лідерів, масові вбивства, тортури, викрадання заради викупу або сексуального рабства, систематичне насильство над християнськими дівчатами та жінками, а також над представницями інших релігій. Також вони вказують на випадки крадіжок землі та майна християнських церков і насильницьке навернення в іслам.

Крім християн від насильства з боку «ІДІЛ» потерпають єзиди – це невелика спільнота етнічних курдів, які сповідують єзидизм. В основу вчення покладена віра в єдиного бога Єзда. Має спільні витоки з зороастризмом, містить елементи християнства, юдаїзму та ісламу. Нині – конфесійне явище курдського етносу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ