Велика Британія
Нижня палата британського парламенту проголосувала за проведення референдуму щодо виходу країни з ЄС

Палата громад парламенту Великої Британії шляхом голосування схвалила пропозицію уряду про проведення референдуму щодо членства країни в Європейському Союзі. Про це повідомляє агентство Інтерфакс-Україна.

Схвалили урядову ініціативу 316 парламентаріїв, проти проголосували лише 53. Тепер свою думку щодо доцільності проведення референдуму має висловити Палата лордів. Якщо обидві палати погодяться, референдум проведуть до кінця 2017 року.

Хоча прем’єр-міністр Девід Кемерон сам закликав до проведення референдуму, голосування нижньої палати називають для нього провальним. Депутати змінили формулювання запитання та термін публікації матеріалів, які можуть вплинути на позицію британців. Запитання, винесене на референдум, звучить так: «Чи має Сполучене Королівство залишитися у складі Європейського Союзу?».

Раніше Кемерон виступав за формулювання «Чи має Сполучене Королівство вийти зі складу Європейського союзу?».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, за словами голови Європейської ради Дональда Туска,  ЄС і Велика Британія розпочали процес переговорів щодо членства, однак Євросоюз не збирається поступатися своїми фундаментальними цінностями.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ