британський міністр оборони Феллон
Міністр оборони Великої Британії Майкл Феллон

До кінця року чисельність учнів-військовослужбовців ЗСУ зросте до 2 тисяч осіб. Під час візиту 11 серпня в Україну британський міністр оборони Феллон також заявив, що готовий надати додаткових інструкторів.

Візит Феллона відбувся саме в той день, коли Київ оголосив про наступальну операцію сепаратистів за підтримки Росії під Старогнатівкою – селом, що розташоване «за 30 миль на північ від порту Маріуполь – ключового стратегічного пункту, навколо якого довгий час спалахують збройні зіткнення».

Міністр оборони Британії заявив, що насильство в східній частині країни, організоване Владіміром Путіним, «не демонструє жодних ознак припинення найближчим часом». «Тероризм підтримується росіянами», – стверджує міністр та додає, що конфлікт «звісно, не заморожений», а стан «червоний гарячий» ставить «під загрозу» кордони України.

«Феллон спростував заяви, що Великобританія ризикує вплутатися в «повзучу місію і що нібито втручання Заходу у війну спровокує президента Путіна і поставить під загрозу процес мирного врегулювання», – йдеться в статті. «Жодних провокацій. Все розраховано на те, щоби допомогти українським військам краще захищати себе і рятувати життя», – наголосив міністр.

Навчання планується провести за такими напрямами, як наземні засоби ППО, бойові дії та самозахист у великих містах, а також польова фортифікація.

Фаллон зазначив: «Ми не повинні не зважати на те, яка серйозна ця ситуація. Сім тисяч людей вже загинули в Україні, прямо на порозі Європи, а Україна бореться за свою свободу. Це не заморожений конфлікт, він все ще гарячий. Після підписання угоди в Мінську близько 200 українських солдатів загинули і близько 2 тисяч отримали поранення. Тож, це не заморожений конфлікт, і ми не збираємося відвертатися від України».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у ніч на 11 серпня після масованої артилерійської підготовки чотири сотні бойовиків за підтримки 10 танків, 10 БМП, іншої техніки близько 3-ї години перейшли в наступ на опорний пункт 72-ої окремої механізованої бригади ЗСУ в районі Старогнатівки. Міністр оборони України і начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил негайно доповіли про це Президентові України та сповістили представників ОБСЄ, після чого було ухвалено рішення вивести українську артилерію на певні рубежі. Спроба наступу бойовиків була успішно зупинена.

Тим часом у Міністерстві оборони вважають, що кількість російсько-сепаратистських військ на сході України становить 42-43 тисячі осіб.

Переклад InoPressa

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ