G7 хоче повернутися до формату G8

Росія якомога скоріше знову повинна взяти участь у саміті країн Великої вісімки (G8), яка останнім часом, у зв’язку з конфліктом в Україні, функціонує без РФ у форматі Великої сімки (G7). Про це заявив глава МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр, передає Кореспондент.

«У нас не може бути жодного зацікавлення у тому, щоб G8 у довгостроковій перспективі залишалася у форматі G7. Ми терміново потребуємо Росію для вирішення конфліктів по сусідству з нашим європейським регіоном, як от у Сирії, Іраку, Лівії і навколо іранської атомної програми», – наголосив глава німецького МЗС. Тим не менше, за його словами, Захід не може ігнорувати той факт, що Росія порушила міжнародне право, анексувавши український Крим.

У свою чергу міністр з питань економічного співробітництва та розвитку ФРН Ґерд Мюллер вважає, що відновлення складу G8 залежить від дій російського президента. Він також вважає, що допомога Росії є необхідною для пошуку політичного рішення у низці міжнародних конфліктів. Мюллер висловив сподівання, що до наступного саміту Росія повернеться у G8.

Нагадаємо, саміті G7 відбудеться 7 і 8 червня в Баварії.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ