«Велика українська енциклопедія» міститиме 70 тисяч статей
«Велика українська енциклопедія» міститиме 70 тисяч статей

Велику українську енциклопедію надрукують до 2026 року. В електронному вигляді частина ВУЕ з’явиться вже до кінця 2016-го. Про це заявила директорка ДНУ «Енциклопедичне видавництво», заступник голови Головної редакційної колегії ВУЕ Алла Киридон, передає Укрінформ.

«Пріоритет ми робимо зараз на електронній версії Великої української енциклопедії. Вона з’явиться вже цьогоріч. І формуватиметься не за томами відповідно до алфавіту. Ми змінили принцип, бо застаріває інформація першого тому на «А». Ідея така, що в електронному варіанті мають бути 10-20% термінів від «А» до «Я» з усіх напрямків», – сказала Киридон.

За її словами, на сьогодні визначена загальна кількість статей – 70 тисяч. Але це база, яка може варіюватися і зрости до 100 тисяч. До друкованої версії, з огляду на формат енциклопедії, враховуючи обсяг і якість матеріалів, увійдуть не всі статті з електронного варіанту, який може не обмежувати себе обсягами.

Наразі вже готовий портал для ВУЕ, який функціює для внутрішньої роботи, але буде і зовнішня сторінка для ознайомлення з електронною енциклопедією.

Велика українська енциклопедія – сучасний довідковий онлайн-сервіс і водночас багатотомне видання, підготовку якого розпочали в січні 2013 року спільними зусиллями співробітників державної наукової установи «Енциклопедичне видавництво» та авторського колективу з усієї України – материкової й діаспорної.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ