ПАСХА 2013_1
За даними опитування, жінки більше ніж чоловіки поважають релігійні свята

Київський міжнародний інститут соціології з’ясував, які свята найпопулярніші в Україні. Виявилось, що серед офіційних свят українці найбільш шанують Великдень. Про це йдеться на сайті організації.

Так, згідно з даними опитуванням, найпопулярнішими офіційними святами українців є: Великдень – 81%; Різдво Христове – 78%; Новий рік – 74%; Міжнародний жіночий день – 37%; День перемоги – 35%; Трійця – 34%; День Незалежності України – 20%.

Найменш популярні офіційні свята українців – День міжнародної солідарності трудящих (7%) та День Конституції (5%).

За даними опитування, порівняно з 2013 роком, зменшилася кількість тих, хто вважає улюбленим святом День перемоги (з 40 до 35%), Новий рік (з 82% до 74%), Міжнародний жіночий день (з 49% до 37%) та День міжнародної солідарності трудящих (з 10% до 7%).

До 2014 року День Незалежності був у числі найменш популярних свят, тепер його популярність зросла порівняно з 2013 роком на 8 процентних пунктів (було 12%, стало 20%), зазначають соціологи.

Крім того, жінки більше за чоловіків поважають релігійні свята та Міжнародний жіночий день.

Зокрема, Великдень люблять і поважають 84% жінок та 77% чоловіків; Різдво – 81% жінок та 76% чоловіків, Міжнародний жіночий день – 46% жінок та 26% чоловіків, Трійцю – 38% жінок та 30% – чоловіків.

Чоловіки більше за жінок поважають та люблять День перемоги (37% чоловіків проти 33% жінок) та День Незалежності України (25% проти 16%).

Релігійні свята найпопулярніші серед людей з початковою освітою (менше 7 класів). Міжнародний жіночий день – серед людей з вищою освітою. День перемоги люблять люди з неповною середньою освітою. День Незалежності України найпопулярніший серед людей з неповною вищою та вищою освітою.

Найбільше тих, хто вважає важливими релігійні свята, сконцентровано у західному регіоні, найменше – у східному.

Київський міжнародний інститут соціології проводив опитування з 5 по 16 лютого 2016 року серед 2020 респондентів віком від 18 років.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, попри шанобливе ставлення до Великодня, більше половини наших співгромадян (54%) вказали, що ніколи не дотримуються Великого посту.

Цьогоріч Великдень у православних і греко-католиків України припадає на 1 травня.

Нагадаємо, 1-3 травня, згідно з розпорядженням Кабміну, визначені вихідними днями.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ