шахи
«На Близькому Сході США грають у шашки, тоді як всі решта – у тривимірні шахи», – нарікає оглядач The Wall Street Journal

«Мотиви, з яких Путін зміцнює військовий вплив у Сирії, поки що туманні. Однак одне вже ясно: підхід Росії та її нахабність різко контрастують із тією ахінеєю, на яку перетворилася близькосхідна політика США», – пише Девід Міллер, фахівець із Близькому Сходу, у статті для The Wall Street Journal. На його думку, «цілі США суперечать одна одній» і у Вашинґтона немає ані мотивації, ані можливості їх домогтися».

Для Росії, навпаки, боротьба з «ІДІЛ» «цілком сумісна з іншою ключовою метою Путіна, яка полягає в підтримці Асада» або, у разі його відходу, у вирішальному впливі на вибір наступника, йдеться в статті.

«Хоч яким би слабким виявився зрештою російський вплив у Сирії, коли Путін вживає заходів щодо зміцнення російських позицій, він виглядає сильним. А наполягаючи на тому, що її головний ворог –«ІДІЛ», Росія робить важливий крок до створення умов для постачання і підтримки Асада. Можливо, Путін зізнався. Однак, коли сирійська політика США здається плутаною і слабкою, Путін виглядає зухвалим – на контрасті», – пише автор. «Хоча США уклали важливий договір з Іраном щодо ядерної програми, підтримку Ірану в Сирії отримав Путін, а не Вашинґтон. Такі речі підтверджують враження, що на Близькому Сході США грають у шашки, тоді як всі решта – у тривимірні шахи», – нарікає Міллер.

Тієї думки, що Росія займає сильнішу позицію в сирійському питанні дотримується і оглядач The Independent Кім Сенґупта. «На двох війнах «чужими руками», до яких втягнутий Захід, відбуваються важливі зміни», – пише він. На сході України, мабуть, почали дотримуватися режиму припинення вогню, а в Сирії робляться нові спроби домовитися про врегулювання. «Росія теж залучена в ці війни і на даний момент займає стратегічно сильну позицію. «Заморожений» конфлікт на Донбасі вигідний Кремлю, який хоче пом’якшення санкцій», – вважає автор. У Сирії Кремль відкрито нарощує військову присутність і відіграє провідну роль у дипломатії.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Президент США Барак Обама роздумує, чи варто вести переговори з господарем Кремля щодо сирійської кризи, коли вони разом опиняться в Нью-Йорку на Генасамблеї ООН.

Читайте: Путін знову переграв Обаму, – The Washington Post

Інформаційний Акцент

  • Макс

    Це тільки так здається!!!