нафта
Ціна на нафту впала до п’ятирічного мінімуму, потягнувши за собою нафтозалежні економіки

«Венесуела, Алжир, Росія: троє жертв падіння ціни на нафту» – таку назву має матеріал у французькій газеті Le Journal du Dimanche.

Падіння ціни на нафту, на яку припадало 96% національного експорту та яка забезпечувала 2/3 надходжень до скарбниці Венесуели, підірвало економіку країни, пише кореспондент Марі-Лоррен Треска. Президент Мадуро марно намагався переконати ОПЕК скоротити видобуток нафти на 5% і відновити ціну. Венесуелі довелося звертатися по фінансову допомогу до Китаю.

Алжир став другою жертвою падіння ціни на нафту, видобуток якої забезпечує половину ВВП і 60% податкових зборів. Фонд регулювання надходжень поки що може впоратися з проблемою. Однак скорочення державних витрат і соціальних програм, а також масові звільнення можуть призвести до соціального вибуху в країні.

«Уже ослаблена західними санкціями, російська економіка стала ще однією, котра програла від падіння ціни на нафту. Зниження курсу рубля, пов’язане з обвалом ціни на нафту, призвело до подорожчання імпорту і товарів першої необхідності», – повідомляє кореспондент.

Щоби вийти з цієї рецесії, російський Центробанк приготувався до «надзвичайного сценарію», за якого ціна за барель нафти зберігатиметься в межах 35 доларів протягом трьох найближчих років.

«Країна вирішила зберегти процентну ставку на рівні 11% і продовжувати здійснювати обрану валютну політику перед обличчям підвищення інфляційних ризиків», – додає французьке видання.

Читайте: Die Welt: новорічні подарунки для Путіна – новий рублевий жах та спіраль униз

БЕЗ КОМЕНТАРІВ