вересень
Вересень 2015 року став найспекотнішим в історії

Вересень 2015 року став найспекотнішим дев’ятим місяцем у світі за всю історію спостережень і сьомим місяцем року, що встановив температурний рекорд, повідомляє BBC-Russian.

За підрахунками Національного управління США за спостереженнями за океанами й атмосферою, глобальна середня температура вересня-2015 становила 15,9 градуса Цельсія (60,62 градуса Фаренгейта) і побила попередній рекорд вересня 2014-го.

Температурні рекорди були зафіксовані для семи з дев’яти минулих місяців 2015 року. Поточний рік обійшов за цими показниками 1998-й, який був найспекотнішим з моменту початку регулярних спостережень в 1880 році. Кліматологи вважають, що підвищення температур пов’язано з глобальним потеплінням і ефектом Ель-Ніньйо – коливанням температур поверхні води частині Тихого океану, що прилягає до екватора. Найпотужніша фаза цих коливань, так звана Південна осциляція, що зробила помітний вплив на світовий клімат, сталася в 1998 році.

Раніше науковці визнали: навіть якщо всі країни світу нарешті домовляться про давно заплановане різке обмеження викидів вуглекислого газу, Світовий океан – основне сховище тепла на планеті – й надалі нагріватиметься найближчі сотні, а може, й тисячі років.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у Києві перший осінний місяць також встановив кілька рекордів. Зокрема, 1 вересня 2015 року в столиці було найспекотнішим за останні 123 роки. А 25 вересня кияни пережили найтеплішу для цієї дати ніч із 1881 року.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ