вантаж 200
Верховний суд РФ дозволив Путіну засекречувати втрати армії в мирний час

Верховний суд РФ підтвердив законність указу Президента Росії Владіміра Путіна про засекречування втрат російської армії «в мирний час». Про це повідомляє УНІАН.

«Сьогодні Верховний суд підтвердив своє рішення про законність засекречування відомостей про втрати особового складу збройних сил РФ», – сказав адвокат Іван Павлов. На його думку, з урахуванням суспільного інтересу до подібного роду інформації, виникнення кримінальних справ за обвинуваченням громадян у державній зраді, зборі та розголошенні державної таємниці «на жаль, м’яко кажучи, можливі». Таким чином, апеляційна скарга заявників, які не погоджуються з указом, була відхилена, а рішення суду першої інстанції набуло чинності.

Як відомо, 28 травня Путін на тлі вторгнення російських військових в Україну відніс до державної таємниці відомості про втрати серед військовослужбовців Міноборони РФ під час проведення спеціальних операцій у мирний час.

16 червня це рішення було оскаржене у Верховному суді РФ, який 13 серпня визнав його законним. Позов подали російські політики, адвокати, журналісти та правозахисники.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, спостерігачі ОБСЄ неодноразово фіксували, як мініавтобуси з написом «Вантаж 200» на лобовому склі перетинали кордон між Україною та Росією.

Нагадаємо, у доповіді «Путін. Війна», підготовленій Борісом Нємцовим і опублікованій вже після його смерті, сказано, що тільки за дві хвилі масової загибелі російських солдатів на Донбасі – під Іловайськом та Дебальцевим – в Росію повернулося щонайменше 220 трун.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ