електроенергія
Російська «влада» Криму відмовилася від ідеї створення на півострові атомної електростанції

Російська «влада» анексованого Криму відмовилася від ідеї створення на півострові атомної електростанції для забезпечення енергонезалежності півострова від України. Про це заявив «міністр палива та енергетики Криму» Сєрґєй Єгоров, передає «РИА Новости».

«Це обговорювалося (будівництво АЕС, – ред.), але від цієї ідеї відмовилися. Будівництво атомної електростанції затягнулося б на роки. Проектування, будівництво, громадські слухання тощо. Те, що запропоновано зараз (будівництво енергомоста і ТЕС загальною потужністю 940 МВт, –ред.), – це найкоротший проміжок часу, за який можна розв’язати проблеми енергобезпеки та забезпечити надійність енергопостачання округу», – заявив Єгоров.

За його словами, крім будівництва АЕС, обговорювалися також інші варіанти. «Було розглянуто 12 або 13 варіантів, включаючи атомну станцію. Обговорювалися і плавуча АЕС, розподілена генерація, різні альтернативні джерела енергопостачання – забудувати весь Крим сонячними електростанціями тощо», – сказав він.

Нагадаємо, 3 липня Україна та Росія уклали додаткову угоду про постачання електроенергії до Криму.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 4 серпня 2015 року окупований Крим і Севастополь мало не залишились без електрики через гостродефіцитний баланс потужності в ОЕС України. До слова, Україна двічі вже знеструмлювала Крим наприкінці грудня 2014 року, коли півострів залишався повністю без енергопостачання.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ