курці
У МОЗ підтримали європейський антитютюновий законопроект

Міністерство охорони здоров’я України виступило на підтримку законопроекту «Про внесення змін до деяких законів Україна з охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну». Про це повідомили у прес-службі відомства. Розробником законопроекту є група народних депутатів на чолі з головою Комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради України Ольгою Богомолець.

Разом із МОЗ законопроект підтримало представництво Бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) в Україні, представництво Світового банку, Європейської мережі з попередження паління (ENSP), а також представники вітчизняних громадських організацій по боротьбі з тютюнопалінням.

У повідомленні йдеться, що документ є кроком до реалізації Рамкової Конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну та Директиви 2014/40/EC. Він спрямований на протидію розвитку тютюнової індустрії в Україні та зниження рівня поширеності куріння серед населення, а саме включає такі позиції, як: зміна зовнішнього вигляду пачок сигарет, заборона тютюнових виробів з підсилювачами смаку, регулювання виробництва і продажу електронних сигарет, трав’яних виробів для куріння, кальянів, заборона реклами в Інтернет-мережі, впровадження штрафів за порушення норм цього закону тощо.

За словами директора департаменту громадського здоров’я МОЗ Світлани Осташко, законопроект №2820 дозволяє імплементувати директиви Європейського Союзу щодо реалізації програми «Здоров’я-2010» в Україні. «Нікотин є однією із провідних причин розвитку онкологічних та серцево-судинних захворювань, посідає значне місце в структурі захворюваності та смертності громадян, особливо серед молоді. Тому МОЗ всіляко долучається до розробки та підтримки законодавчих, інформаційних, просвітницьких заходів, здійснюваних в державі, на протидію поширення куріння. Наші фахіві розробили низку нормативних актів, методичні рекомендації для медпрацівників, покликаних починаючи з рівня первинної меддопомоги долати цю шкідливу звичку», – зазначила Осташко.

За даними Держстату, незважаючи на поліпшення статистики поширеності рівня тютюнопаління в Україні, від хвороб, пов’язаних з курінням, щорічно гинуть близько 60 тис. українців, з яких 5,5 тис. – у Києві. На думку авторів законопроекту, імплементація документа не передбачає жодних витрат з державного бюджету, всі витрати на внесення змін до оформлення упаковки і маркування тютюнових виробів повинні будуть нести тютюнові корпорації.

Зазначається, що однією з найбільш помітних новацій законопроекту буде зміна зовнішнього вигляду пачок сигарет. Як розповів завідувач відділом контролю над тютюном Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ України Костянтин Красовський, попереджувальні картинки на пачках сигарет з’явилися в жовтні 2012 року. З того часу курці вже звикли до них і тому профілактична дія попереджень зменшилася. Після ухвалення законопроекту розмір попереджень «Куріння вбиває» збільшиться з 50% до 65%, вони повинні бути розташовані у верхній половині пачки і мати малюнки з обох сторін.

Нагадаємо, раніше уряд схвалив варіанти малюнків-попередження на пачках цигарок. Зокрема, зображення хворої людини з написом «Курці помирають рано»; рентгенівського знімка грудної клітки курця; зображення жінки з порожньою коляскою з написом «Куріння знижує здатність жінок народжувати дітей»; зображення людського плоду з підписом «Куріння під час вагітності шкодить вашій дитині» тощо.

Читайте: Держбюджет наповнюватимуть курці: ціни на цигарки зростуть іще на 5 гривень

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ