1
Внаслідок сутичок біля міськради у Львові постраждали три активіста

У сутичках під Львівською міськрадою між нацгвардійцями та активістами, які сталися 9 червня, особисто винен міський голова Львова Андрій Садовий. Так вважає головний редактор львівської газети «Ратуша» Микола Савельєв, пише «Вголос».

За його словами, біля Ратуші чи не щодня відбувається купа різноманітних заходів за участю великої кількості людей. Тому заявка на проведення в один день одразу кількох акцій за участі 500-700 людей не може бути приводом для звезення під стіни міськради нацгвардійців і спецпризначенців.

«Ну і що, що в акції під Ратушею анонсували участь 500-700 осіб? Ну і що, що у міськраду прорвалися 40 чи 50 УНСОвців? Це не може бути підставою для звезення у центр міста  нацгвардійців і спецпризначенців з Чернівців, Франківська і Тернополя. Я за свої слова відповідаю. Для чого були озброєні люди у дворі Ратуші, яких бачили журналісти? Для чого були собаки? Для чого броньовані автозаки? Кого це залякувати? Я перепрошую, у Андрія Івановича є потужна структура, яка називається муніципальною дружиною, яка фінансується з міського бюджету. Чому муніципальна дружина, яка відповідає за порядок, у першу чергу, в міській раді, не може протистояти кільком десяткам агресивно налаштованих людей, які, підкреслюю, були без зброї», – наголосив Микола Савельєв.

Він також прокоментував звинувачення Садового на адресу активістів з УНСО.

«Садовий учора говорив про наслідки, які могли бути після того, як УНСОвці увірвалися у міськраду. Я йому відкрию один секрет: вони навіть не увірвалися, їх пропустили. Загалом зайшли п’ятеро чоловік, які дали невеличкий брифінг, розповіли про свої вимоги та пішли геть. А нам Андрій Іванович розказав, що могли постраждати жінки, які працюють у міськраді. Що жінки? Їх ґвалтували? Ні, це все бутафорія. Він казав, що до нього надійшов сигнал про силове захоплення адміністративних структур. Який сигнал? УНСО подало офіційну заявку на проведення акції. Це називається «до мене надійшов сигнал?».  Знаєте, оці постійні висловлювання Андрія Івановича мені вже починають набридати», – підкреслив головний редактор.

Микола Савєльєв також відкинув виправдовування Садового на кшталт «я був у суді на засіданні». На думку журналіста, він міг спокійно перенести засідання і прийти на сесію, але зробив крайнім секретаря міськради Анатолія Забарила.

«Він не переніс засідання у суді, він вирішив зробити крайнім у цій ситуації Забарила, щоби сказати – мене не було. А коли побачив спецпризначенців, гвардійців і техніку, налякався того, що наробив. Але Андрій Іванович настільки себе любить, що готовий задіяти авіацію і танкові підрозділи, аби себе захистити», – підсумував головний редактор.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Львівська міська рада 9 червня занурилася в хаос – уперше за всю історію незалежності туди не пропускають людей, а вхід перегородили. До громадян, які намагалися потрапити всередину будівлі, спецпризначенці застосували силу та сльозогінний газ. Сам міський голова Львова Андрій Садовий злякався і втік із будівлі в невідомому напрямку.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ