Впродовж доби бойовики 109 разів відкривали вогонь по позиціях АТО
15 вересня на західних околицях Донецька вперше за майже півтора року було тихо

Загальна ситуація в зоні проведення АТО зберігає тенденцію до загострення, повідомляє координатор групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук.

«Причиною цього є збройні провокації та обстріли сил позицій українських військ формуваннями російсько-терористичних військ, а також активізація діяльності в тилах сил АТО диверсійно-розвідувальних груп супротивника», – пише він вранці 16 вересня.

«Останні роблять мінування місцевості та збір інформації про розташування позицій сил АТО й системи оборонних споруд, зокрема, так званої другої лінії оборони», – повідомляє Тимчук.

«ДРГ бойовиків вступають у вогневий контакт здебільшого лише у випадках їх виявлення», – зазначає він. Посилюється мінування бойовиками цілої низки ділянок у тактичній зоні, а також триває відновлення мінних полів, встановлених раніше. За даними «ІС», бойовики обстрілюють передові позиції українських військ із застосуванням автоматичної стрілецької зброї, крупнокаліберних кулеметів, АГС-17, ЗУ-23-2 і 82-мм мінометів.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 15 вересня на західних околицях Донецька вперше за майже півтора року стало абсолютно спокійно.

Нагадаємо, 26 серпня в Мінську Тристороння контактна група за участю представників окремих районів Донецької та Луганської областей домовилася про припинення вогню на Донбасі з початком нового навчального року в школах. 29 серпня бойовики вперше не використовували озброєння калібру понад 100 мм.

Штаб АТО останнім часом відзначає стабілізацію ситуації на Донбасі. За даними Спільного центру контролю і координації, режиму припинення вогню повністю дотримуються обидві сторони конфлікту. У свою чергу, моніторингова місія ОБСЄ не підтверджує повного дотримання перемир’я.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ