Єлизавета ІІ
Британія відзначить рекорд Єлизавети II з терміну правління випуском монети і книги з передмовою принца Вільяма

У Великій Британії та за її межами 9 вересня відзначають рекорд королеви Єлизавети II за тривалістю правління. На честь рекорду в країні випускають нову монету, а також книгу про Єлизавету II, передмову до якої склав її онук принц Вільям. Напередодні важливої ​​дати кілька компаній вирішили дізнатися рейтинг королеви серед населення – результати виявилися неоднозначними, пише NEWSru. com.

О 17.30 за лондонським часом (19.30 за Києвом) Єлизавета II стане монархом, що найтриваліше править в історії Великої Британії. Володарем чинного рекорду в 63 роки, сім місяців і два дні (якщо точніше – 23 тисячі 226 днів, 16 годин і 23 хвилини) є королева Вікторія, яка правила країною з 1837 по 1901 рік. Вважається, що саме за час правління прабабці нинішньої королеви Британська імперія досягла своєї найвищої могутності.

Королева Вікторія зійшла на трон у 18 років і дожила до 81 року. У свою чергу, коронація Єлизавети II відбулася, коли представниці Віндзорської династії було 25 років. Зараз королеві 89.

Єлизавета II хотіла провести знаменний день у колі родини, в улюбленому шотландському замку Балморал, не влаштовуючи будь-яких особливих урочистостей, зазначає The Telegraph. Королева не вважала за потрібне святкувати той факт, що вона пережила свою попередницю. Але наближені вмовили главу династії з’явитися на публіці.

Одним з головних подарунків для королеви на честь її рекорду стане спеціально викарбувана колекційна срібна монета номіналом 20 фунтів стерлінгів. На зворотному боці пам’ятного символу, над написом «Найтриваліше царювання», можна побачити всі п’ять портретів Єлизавети II, що з’являлися на монетах за час її правління.

Крім того, в день рекорду світ побачить книга «Єлизавета II: Твердиня» (Elizabeth II: The Steadfast), написана колишнім міністром внутрішніх справ і закордонних справ Дугласом Хердом. Автором передмови до неї став онук королеви принц Вільям. Герцог Кембриджський трохи розповів про свою бабусю як про главу великої монаршої родини. «Доброта королеви, її почуття гумору, вроджені спокій та відчуття перспективи, любов до дому і сім’ї – всі ці якості я відчував на собі. І я маю зазначити, що жодна розповідь про королеву не може бути повною без згадки про мого дідуся, принца Філіпа, котрий присвятив своє життя підтримці королеви», – написав принц Вільям.

Рекорд Єлизавети II відзначає і преса. Британська корпорація BBC публікує на честь 63 років правління добірку з 63 фотографій королеви. Американський щотижневий журнал Time зібрав 10 обкладинок, на яких у міру дорослішання з’являлася Єлизавета II. «Від принцеси-дитини до правителя, який б’є рекорди», – промовляє заголовок матеріалу. Крім того, газета The Washington Post в хронологічному порядку опублікувала зображення британської королеви на банкнотах. Видання зазначає, що обличчя Єлизавети II двічі з’являлося на канадських банкнотах ще до того, як представниця королівського роду зійшла на престол.

Цікаво, що напередодні встановлення рекорду у Британії провели кілька опитувань, щоби з’ясувати ставлення жителів Сполученого Королівства до Єлизавети II. Згідно з результатами дослідження громадської думки, проведеного соціологічною службою YouGov за замовленням газети The Sunday Times, Єлизавету II визнали найвидатнішим британським монархом 27% опитаних. Вона з великим відривом випередила Єлизавету I (13%), яка посіла друге місце, і Вікторію (12%).

Водночас в рейтингу, складеному британською Асоціацією авторів, які пишуть на історичні теми і які обирали наймогутніших правителів світу, перемогла Єлизавета I. Нинішня королева опинилася на п’ятому місці з Наполеоном Бонапартом, султаном Османської імперії Сулейманом I, російським імператором Олександром II і низкою інших уславлених правителів.

Крім того, глядачів супутникового телеканалу Sky News запитали, чи хочуть вони зберегти монархію навіки. Більшість висловилася за цю ініціативу. «70% бажають, щоби Великобританія залишалася монархією назавжди. 73% вважають, що монархічний інститут є невід’ємною частиною британської культури. 58% довіряють королеві більше, ніж більшості політиків», – повідомив телеканал за результатами опитування. При цьому 21% опитаних сказали, що монархія є марнуванням грошей, а 61% з цим твердженням не погодилися. Також 61% респондентів вважають, що монархія все ще відіграє важливу роль у британській державі.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ