Микола Давидюк
Микола Давидюк

«Путін знає, що нав’язати свою думку цілому світові не вийде. Тож зрозумівши, що його ніхто не хоче чути і з ним ніхто не хоче говорити, він вирішив змінити акценти своїх виступів на саміті «G20». З ним спілкуються тільки в коридорах і ніхто не хоче його запрошувати на серйозні зустрічі – такі дії показують ставлення до нього». Так для видання Інформаційний Акцент прокоментував виступи російського президента на саміті країн «Великої двадцятки», зокрема заяви щодо реструктуризації українського боргу та боротьби з тероризмом, політолог, директор аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк.

За його словами, всі заяви Путіна на саміті «G20» були простою грою на публіку: «Це були так звані меседжі наближення: Путін бачить, як для Заходу важлива Україна, і показує, що готовий Україні допомогти. Такими промовами він намагався знайти мости, через які можна було би сконтактувати зі світовими лідерами».

На думку Давидюка, ситуація з українським кредитом теж є зрозумілою: «У них вихід був дуже простий – або зробити для України реструктуризацію, або взагалі забути про цей борг. Путін вирішив зіграти на випередження і зробив «гарну міну при поганій грі».

Коментуючи заяву кремлівського лідера щодо створення коаліції в боротьбі проти тероризму, політолог охарактеризував її як іще одну маніпуляцію: «Зрозуміло, що Путін намагається нав’язати себе як одного з учасників цього глобального столу переговорів. Росія ще в спадок від СРСР має певні впливи в Сирії. Єдина новація Путіна – це співпраця з «ІГІЛ». Він почав десь фінансувати їх, десь домовлятися з ними, десь зброю продавати. І нині він намагається продати це Європі та Америці як ключ до вирішення проблеми «ІГІЛ». Хоча насправді весь світ розуміє, що Путін не є ключем вирішення цієї проблеми, він є її джерелом. Усі світові лідери знають, хто насправді є злодієм в цій грі і ніхто вже не вірить Путіну».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ