Дніпропетровський професійний мандрівник Сергій Гордієнко 1 вересня 2015 року вирушив в одиночну морську експедицію "Біблійний меридіан"
Дніпропетровський професійний мандрівник 1 вересня 2015 року вирушив в одиночну морську експедицію

Дніпропетровський професійний мандрівник Сергій Гордієнко 1 вересня 2015 року вирушив в одиночну морську експедицію «Біблійний меридіан». Як розповів сам Гордієнко, він сплавиться на каяку по Дніпру до Одеси, зупиняючись у Запоріжжі, Миколаєві, Новій Каховці, Очакові, Одесі та Іллічівську, де проведе низку лекцій для школярів і студентів, а потім пройде через Румунію, Болгарію, Туреччину, повз Родос і Кіпр до Ізраїлю, передає УНІАН.

Завдовжки переход станвитиме близько 7,5 тис. кілометрів, на подорож піде рік і чотири місяці. «Я дуже хочу досягти Ізраїлю, провести там низку зустрічей і лекцій і передати патріарху в Єрусалимі унікальну ікону, написану майстрами Петриківки», – повідомив Гордієнко.

Водночас, за словами 56-річного мандрівника, його каяк відноситься до каркасно-надувних суден і пройшов серйозне випробування Білим морем, у зв`язку з чим може не витримати такий довгий маршрут. «Мій старий каяк може просто не витримати штормів Чорного і Середземного морів. На жаль, не знайшлося спонсорів, щоби придбати новий, а море, як і раніше, залишається однією з найпотужніших стихій, а тим більше зі зміною клімату умови змінюються. Так Середземне море зараз відвідують деякі види атлантичних акул, одна з них – біла акула, яку вже зустрічали практично по всьому узбережжю Середземного моря і навіть Мармурового (був напад у районі Босфору)», – повідомив Гордієнко.

Експедиція присвячена історії створення духовно-літературної пам’ятки – Біблії.

Гордієнко – професійний мандрівник, фахівець з екстремального одиночного виживання, історик-дослідник, міграціолог, етнограф, мандрівний філософ і письменник. Є дійсним членом ЮНЕСКО і ООН, академіком міжнародної Академії сталого розвитку суспільства і особистості, дійсним членом Українського географічного товариства і почесним членом Національного географічного товариства США, академіком Міжнародної Академії дитячо-юнацького туризму і краєзнавства, доцентом Київського університету туризму, економіки і права.

За період своєї науково-професійної діяльності Гордієнко двічі (1995, 1998 рр..) досягав Північного полюса в складі експедиційної групи «Арктика», першим в історії України встановив Державний Прапор на Північному полюсі.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, запорожець Олег Ткаченко збирається проплисти на гребному човні від острова Хортиця в Запоріжжі до Брісбена в Австралії. Без спеціальної спортивної підготовки, колишній атомник, а сьогодні керівник обласного відділення «Просвіти» планував подолати 19 тисяч кілометрів, провівши в дорозі 360 днів.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ