Фірташ
Австрійський суд відхилив запит США про екстрадицію Фірташа

Віденський суд в ході засідання відхилив запит США про екстрадицію українського бізнесмена Дмитра Фірташа до країни, де він підозрюється у хабарництві. Таке рішення у четвер, 30 квітня, оголосив головуючий суддя Крістоф Бауер, передає РБК-Україна.

«Це було довге засідання. Ми почули багато обґрунтувань. Одне очевидно – політичний розрахунок не був основою мого рішення. Я вирішував на основі фактів і обставин справи. Я врахував у своєму рішенні благо українського народу, – сказав суддя. – Цей нетиповий випадок вимагав більш істотного вивчення та доказової бази, ніж було представлено. Америка, яка просила правової допомоги, не дає нам докладно вивчити справу… Наявних фактів недостатньо, щоби задовольнити запит США». За словами судді, йому не надали протоколи допитів свідків, які дали свідчення проти Фірташа.

Зазначимо, що в ході засідання в якості свідків у справі були допитані перший президент України Леонід Кравчук, нардепи від «Опозиційного блоку» Юрій Бойко та Сергій Льовочкін, екс-нардеп Інна Богословська, а також свідок «Райфайзенбанку». Крім того, в закритому режимі конференц-зв’язку допитали мера Києва Віталія Кличка.

Нагадаємо, 12 березня 2014 року поліція Австрії заарештувала Фірташа у Відні у зв’язку з розслідуванням ФБР США справи про корупцію індійських чиновників під час реалізації інвестиційного проекту в Індії в 2006 році, у якому Фірташ нібито брав участь. США видали запит на екстрадицію підозрюваного. 21 березня 2014 року австрійський суд звільнив Фірташа під заставу 125 млн євро.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ