У мережі з’явився нестандартний відеоролик про життя дітей політв’язня. Головним героєм короткометражки є Святослав Сиротюк – старший син арештованого у справі «захисників Конституції» народного депутата України VII скликання Юрія Сиротюка. З 11 вересня українська родина переживає розлуку з батьком і це вносить зміни у розклад її звичайного життя. Святослав перед школою готує млинці батькові, аби згодом передати їх в ізолятор. Він знає, що означає абревіатура ІТТ та у свої 12 років вивчає кримінальний кодекс. У цій роботі режисер Іван Ясній розповів, як за кілька днів дитина під тиском обставин змінюється та дорослішає.

Український глядач знає режисерський стиль Івана Яснія за розважальними передачами: «Галопом по Європах», «Подорожник», «Таксі», «На свою голову» тощо. Ясній – співавтор гострих фільмів, присвячених російсько-українській війні. Так, минулого літа він разом з Леонідом Кантером випустив у прокат стрічку «Війна за свій рахунок», де головними героями є новобранці 2 батальйону Нацгвардії. А на початку 2015-го світ побачив документальний блокбастер «Добровольці Божої чоти», де в центрі уваги перебувають бійці Добровольчого українського корпусу, що обороняють Донецький аеропорт.

Режисер закінчив монтаж ролика-портрета старшого сина політв’язня – Святослава Сиротюка – напередодні вильоту до Мексики. Там Ясній разом зі знімальною групою презентував «Добровольців Божої чоти» на міжнародному кінофестивалі «DOCSDF».

Стрічка «Династія Сиротюків: Святослав, син Юрія» стала ще одним мистецьким виступом Івана Яснія на тему соціально-політичних потрясінь в Україні.

Додамо, що 4 листопада о 15:00 Печерський районний суд м.Києва (вул.Гайцана, 4) розгляне клопотання прокуратури про продовження арешту заступника Голови ВО «Свобода» з воєнних питань Юрія Сиротюка.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 11 вересня Печерський районний суд міста Києва арештував заступника голови партії «Свобода» Юрія Сиротюка на 2 місяці. Сам Сиротюк заявив буквально таке: «Мене попередили, що я буду сидіти, я це знав…». Згодом у його помешканні провели обшук, який у партії «Свобода» порівняли із сталінськими методами роботи. У зв’язку із масовими обшуками та затриманнями активістів «Свободи» – лідер партії Олег Тягнибок заявив, що влада намагається паралізувати діяльність політсили. У свою чергу жінки політично переслідуваних захисників Конституції заявили про створення «Асоціації дружин та матерів політв’язнів».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ