Зняття відбитків пальців здійснюватиметься лише при першій подачі заявки на отримання Шенгенської візи
Зняття відбитків пальців здійснюватиметься лише при першій подачі заявки на отримання Шенгенської візи

Сьогодні, 23 червня, в Україні стартує Візова інформаційна система ЄС (ВІС). Про це повідомили у прес-службі МЗС.

Система розгортається одночасно в усіх країнах «Східного партнерства», що стануть 17-м регіоном, в якому почне діяти ВІС. Система передбачає, що при подачі заявок на отримання Шенгенських віз відбуватиметься зняття відцифрованих відбитків пальців та відцифрованих фотографій. Шенгенські візи, отримані до запуску ВІС – до 23 червня 2015 року – залишатимуться дійсними до вказаного в них терміну.

У рамках дії ВІС від вимоги надання біометричних даних звільняються: діти віком до 12 років; особи, для яких надання відбитків пальців є фізично неможливим; глави держав і урядів, члени національних урядів з їхніми чоловіками/дружинами, які супроводжують їх, а також члени їхніх офіційних делегацій у разі наявності запрошення від урядів держав-членів ЄС або міжнародних організацій для офіційних цілей; суверени та інші високопоставлені члени королівської сім’ї в разі наявності запрошення від урядів держав-членів ЄС або міжнародних організацій для офіційних цілей.

Зняття відбитків пальців здійснюватиметься лише під час першої подачі заявки на отримання шенгенської візи. Протягом 5 років (59 місяців), починаючи з дати подання заявки, при повторних зверненнях на отримання шенгенських віз зняття біометричних даних не відбуватиметься (зібрана інформація зберігатиметься в базах даних ВІС).

Процедура зняття відбитків пальців здійснюватиметься виключно на авторизованому обладнанні, що є гарантією запобігання будь-яких зловживань отриманою інформацією. Право здійснення такої процедури мають консульські установи держав-членів, а також візові центри. У МЗС повідомили, що запровадження ВІС спрямоване на зміцнення безпеки в Шенгенській зоні та подальше полегшення процесу видачі шенгенських віз для громадян інших країн. Одним із ключових завдань ВІС у цьому контексті є захист від неправомірного використання персональних даних.

Як відомо, 22 травня на саміті «Східного партнерства» в Ризі було ухвалено декларацію, у якій зазначено, що до кінця цього року Єврокомісія має підготувати звіт про виконання Україною критеріїв, необхідних для запровадження безвізового режиму. Два ключових питання у впровадженні безвізового режиму між Україною та Європейським Союзом – це біометричні паспорти й захищені кордони.

Читайте: Турагенції не видаватимуть шенгенські візи без відбитків пальців

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ