Від сьогодні шенгенські візи видаватимуть за новими правилами

Зняття відбитків пальців здійснюватиметься лише при першій подачі заявки на отримання Шенгенської візи
Зняття відбитків пальців здійснюватиметься лише при першій подачі заявки на отримання Шенгенської візи

Сьогодні, 23 червня, в Україні стартує Візова інформаційна система ЄС (ВІС). Про це повідомили у прес-службі МЗС.

Система розгортається одночасно в усіх країнах «Східного партнерства», що стануть 17-м регіоном, в якому почне діяти ВІС. Система передбачає, що при подачі заявок на отримання Шенгенських віз відбуватиметься зняття відцифрованих відбитків пальців та відцифрованих фотографій. Шенгенські візи, отримані до запуску ВІС – до 23 червня 2015 року – залишатимуться дійсними до вказаного в них терміну.

У рамках дії ВІС від вимоги надання біометричних даних звільняються: діти віком до 12 років; особи, для яких надання відбитків пальців є фізично неможливим; глави держав і урядів, члени національних урядів з їхніми чоловіками/дружинами, які супроводжують їх, а також члени їхніх офіційних делегацій у разі наявності запрошення від урядів держав-членів ЄС або міжнародних організацій для офіційних цілей; суверени та інші високопоставлені члени королівської сім’ї в разі наявності запрошення від урядів держав-членів ЄС або міжнародних організацій для офіційних цілей.

Зняття відбитків пальців здійснюватиметься лише під час першої подачі заявки на отримання шенгенської візи. Протягом 5 років (59 місяців), починаючи з дати подання заявки, при повторних зверненнях на отримання шенгенських віз зняття біометричних даних не відбуватиметься (зібрана інформація зберігатиметься в базах даних ВІС).

Процедура зняття відбитків пальців здійснюватиметься виключно на авторизованому обладнанні, що є гарантією запобігання будь-яких зловживань отриманою інформацією. Право здійснення такої процедури мають консульські установи держав-членів, а також візові центри. У МЗС повідомили, що запровадження ВІС спрямоване на зміцнення безпеки в Шенгенській зоні та подальше полегшення процесу видачі шенгенських віз для громадян інших країн. Одним із ключових завдань ВІС у цьому контексті є захист від неправомірного використання персональних даних.

Як відомо, 22 травня на саміті «Східного партнерства» в Ризі було ухвалено декларацію, у якій зазначено, що до кінця цього року Єврокомісія має підготувати звіт про виконання Україною критеріїв, необхідних для запровадження безвізового режиму. Два ключових питання у впровадженні безвізового режиму між Україною та Європейським Союзом – це біометричні паспорти й захищені кордони.

Читайте: Турагенції не видаватимуть шенгенські візи без відбитків пальців

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ