ПДР
Порошенко підписав закон, який передбачає запровадження автоматичної фотозйомки та відеофіксації порушень ПДР

Президент Петро Порошенко підписав закон, який передбачає запровадження автоматичної фотозйомки та відеофіксації порушень Правил дорожнього руху. Про це повідомляє прес-служба Президента.

Очікується, що ця ініціатива «має покращити рівень безпеки дорожнього руху і знизити рівень дорожньо-транспортного травматизму зі смертельними та іншими тяжкими наслідками». Крім того, запроваджується новий вид адміністративного стягнення – штрафні бали, встановлюється розмір штрафу або кількості штрафних балів, надаються повноваження щодо розгляду справ про адміністративні правопорушення патрульною поліцією.

У повідомленні зазначається, що Порошенко підписав закон «на прохання» начальника патрульної поліції Олександра Фацевича. Як відомо, квитанції за зафіксовані в автоматичному режимі порушення надходитимуть на адресу власників авто разом із доданими фото- чи відеодоказами. Закон набуває чинності одразу після офіційної публікації.

Глава МВС Ека Зґуладзе у квітні цього року, повідомила, що після ухвалення відповідних законодавчих змін усім автомобістам буде нараховано по 150 балів і «якщо радари й камери відеоспостереження фіксуватимуть порушення, ці бали зніматимуться». «Після того, як кількість балів досягне нульового рівня, водіям за порушення почнуть нараховувати штрафи, які треба буде сплатити протягом 30 днів з моменту фіксації порушення. У разі несплати штрафу за місяць на наступні 30 днів його розмір збільшиться удвічі через нарахування пені. У разі несплати пені й штрафу  справу буде передано до Мінюсту», – заявила Зґуладзе. Разом з тим водій матиме право оскаржити постанову про порушення ПДР впродовж 10 днів в адміністративних судах. На цей час сплата штрафу призупинятиметься.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Президент України 4 серпня підписав  закон про поліцію.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ