Порошенко
Президент наголосив, що зовнішня агресія проти України призвела до появи нової форми бідності

Кожен день війни на українському Донбасі коштує близько 5 мільйоні доларів, які Україна могла б вкладати у процес сталого розвитку. Про це 27 вересня заявив Президент Петро Порошенко у своєму виступі на Саміті з ухвалення Цілей сталого розвитку в рамках Генасамблеї ООН, передає прес-служба глави держави.

«Зараз Україна має впроваджувати необхідні системні реформи, протидіючи російській агресії … В результаті зрадницької російської анексії українського Криму та агресії на Донбасі тисячі людей були вбиті. Зруйновано критично важливу інфраструктуру. Україна втратила близько 1/5 свого економічного потенціалу. Військові дії Росії проти України збільшили екологічні та епідеміологічні загрози, а також ризики, пов’язані із соціальною ізоляцією», – зазначив Порошенко.

Також, за його словами, хімічні склади у зоні конфлікту на Донбасі та на прилеглих територіях являють собою особливу небезпеку. «Є жахливі загрози потенційних техногенних катастроф», – додав він.

Порошенко зазначив, що Україна представить конкретні ідеї щодо захисту навколишнього середовища в конфліктах, оскільки для ООН «настав час вирішити ці питання».  Президент  наголосив, що зовнішня агресія призвела до появи нової форми бідності – «раптової чи несподіваної бідності, яка впливає на життя близько 1,5 мільйонів внутрішньо переміщених осіб в Україні». «Криза внутрішньо переміщених осіб є найбільшою проблемою не тільки України, а й всього регіону», – додав Порошенко.

При цьому глава держави закликав міжнародних партнерів до співпраці в напрямку відновлення економічної та соціальної інфраструктури «після припинення військової агресії, встановлення миру і відновлення повного суверенітету України над Донбасом і Кримом».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ