Сирія
Захід закликає Росію зупинити удари по сирійській опозиції

«Чи може Путін дозволити собі військову операцію в Сирії?», – над таким запитанням міркує оглядач Süddeutsche Zeitung Юліан Ґанс. Цілком можливо, що Росія навіть зможе заробити на цьому, йдеться в матеріалі. Єдиний, але вкрай серйозний ризик – зав’язнути в сирійській війні так, як це сталося з СРСР в Афганістані.

Міноборони РФ оцінює вартість військової операції в Сирії приблизно в 1 мільярд євро на рік. «Навіть останні великі армійські навчання обійшлися дорожче», – підкреслює автор. «Більше того, після втручання Росії ціни на нафту поповзли вгору, а загострення конфлікту може ще сильніше прискорити цю тенденцію, – підсумовує автор. – Крім цього, військова операція в Сирії – це прекрасна можливість для Росії, другого після США найбільшого експортера озброєнь, продемонструвати свій арсенал». «А під час загострення ситуації у світі замовлення на зброю завжди збільшуються», – нагадав генеральний директор держкорпорації «Ростех» Сєрґєй Чємєзов.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, українська розвідка повідомляє, що станом на 20 жовтня із Сирії до Севастополя доставлено тіла 26 загиблих військовослужбовців зі складу 810-ї окремої бригади морської піхоти берегових військ Чорноморського флоту Російської Федерації. Розвідники також повідомили, що російське командування не спромоглося забезпечити нормальні санітарно-гігієнічні умови перебування своїх солдатів у Сирії, тож, вони зараз масово потерпають від інфекційних захворювань.

Нагадаємо, 30 вересня Росія завдала першого авіаудару в Сирії – однак не по ісламістах, а по опозиціонерах. Цього ж дня, невдовзі перед початком бомбардування, верхня палата російського парламенту дала Президенту Владіміру Путіну офіційну згоду на використання російських збройних сил у Сирії.

З початку російських авіаударів в Сирії загинули 370 людей, близько третини з них – цивільні особи. Такі дані наводить Сирійська обсерваторія з прав людини. У свою чергу, уряди Франції, Німеччини, Катару, Саудівської Аравії, Туреччини та США закликають Росію зупинити авіаудари по позиціях сирійської опозиції.

Читайте: Західні ЗМІ: «Пожежник або палій Путін у Сирії?»

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ