У зоні АТО створять військову прокуратуру
У зоні АТО створять військову прокуратуру

Генпрокуратура планує створити регіональну військову прокуратуру в зоні АТО. Про це розповів в ефірі 112 Україна військовий прокурор Анатолій Матіос.

За його словами, вдалося виробити єдину позицію головної військової прокуратури та слідчого управління СБУ. «Зараз у Генпрокуратурі буде Генпрокурором ухвалено рішення про створення відповідної військової прокуратури на правах регіону саме в зоні АТО, куди увійде і Донецька, і Луганська області, й аналогічний підрозділ сформований і формується в СБУ», – розповів він. Матіос запевнив, що досліджуються всі кримінальні провадження за фактом кожної смерті.

За даними ООН на кінець липня, майже сім тисяч людей загинули, понад 17 тисяч зазнали поранень з початку збройного конфлікту на сході України.

У свою чергу, начальник служби військово-соціальної роботи відділу гуманітарного забезпечення управління по роботі з особовим складом ГУ Нацгвардії України, підполковник Валерій Шандурський повідомив, що від початку АТО загинули 167 військовослужбовців Національної гвардії України. Також він додав, що 708 нацгвардійців отримали поранення, 30 –зникли безвісти і 10 – перебувають у полоні.

Як відомо, конфлікт на сході України розпочався в середині квітня 2014 року, коли озброєні групи бойовиків почали захоплювати адмінбудівлі та відділки міліції у містах Донбасу. Українська влада у відповідь заявила про проведення Антитерористичної операції із залученням Збройних сил. Поступово протистояння переросло у масштабний воєнний конфлікт. Низка українських політиків називають події на сході України «гібридною війною» Росії проти України.

24 червня в ПАРЄ ухвалили резолюцію, у якій було прямо вказано, що окремі райони Луганська й Донецька окуповані російськими військами.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ