Досі незрозуміло, хто віддав наказ заходити в Іловайськ
Досі незрозуміло, хто віддав наказ заходити в Іловайськ

Радник Президента та міністра оборони Юрій Бірюков, маючи доступ до звітів та документації, не може відповісти, хто віддав наказ заходити в Іловайськ. Про це він розповів в ефірі Громадського ТБ.

«Я на початку жовтня став радником міністра оборони й почав отримувати доступ до документації, зокрема, щодо Іловайська. І там, як і раніше, дуже багато питань: хто віддавав і які накази. У тих звітах, які опубліковані за останні тижні, там ось я, наприклад, так і не зміг зрозуміти, хто віддавав наказ щодо Іловайська», – заявив Бірюков.

«Так у нас була минулого року побудована система координації між Генеральним штабом, АТЦ, штабом АТО, координаторами від МВС, координаторами збройних сил при АТЦ», – зазначив він. «Це ось зараз зрозуміло, хто кому підпорядковується, а торік у нас було окреме царство – це антитерористичний центр, який начебто очолювало СБУ, але ми-то розуміємо, що спецслужба там по суті ніколи нічого не вирішувала, при цьому були добровольчі батальйони, які частково були оформлені, а частково – ще ні, були куратори від МВС до кожного окремого батальону, але ми чудово розуміємо, що деякі батальйони не надто цього куратора і слухали», – сказав Бірюков.

За його словами, «тоді тільки вчилися штабний культурі, тоді ще ніхто не вмів воювати». «І ось точно так і з наказами. Більшість наказів тоді давали усно», – сказав представник «волонтерського десанту» в Міноборони.

Раніше народний депутат БПП Артур Герасимов повідомив, що тимчасові слідчі комісії частково опублікують результати розслідування подій в Іловайську та Дебальцевому на початку осені.

Наприкінці серпня 2014 року бійці сил АТО потрапили в оточення під Іловайськом Донецької області. Добровольчі батальйони неодноразово просили у командування підкріплення. Втім, за словами бійців, потрібна підмога так і не надійшла. Водночас російські військові обстріляли коридор, яким за домовленістю мали виходити українські бійці. Українські військові зазнали значних втрат. За оприлюдненими даними, це: 366 загиблих, 249 поранених, 128 взятих в полон та 158 зниклих безвісти.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, книгу про Іловайський котел презентують наступного місяця у Києві. Роман містить розповідь про війну – чесно та без сентиментів, його мета – вшанувати пам’ять загиблих.

Читайте: Бутусов: «Героїв Іловайська через рік вбивають знову. Цього разу брехнею. Цього разу свої…»

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ