Відомий військовий журналіст пояснив, коли може розпастися Росія
Відомий військовий журналіст пояснив, коли може розпастися Росія

Відомий російський військовий журналіст Аркадій Бабчєнко в інтерв’ю Апострофу пояснив, чи варто боятися Третьої світової війни на тлі загострення конфлікту між США і Росією.

«У повномасштабну війну між Росією і США я не вірю. Як мені здається, військові на те й військові, щоб готуватися до війни і робити такі заяви. Вони просто зобов’язані їх робити. І хоча в повномасштабний конфлікт я не вірю, однак вважаю, що якісь сутички, прикордонні конфлікти можливі. Наприклад, як той, що був в Афганістані», – нагадав Бабчєнко.

«В Афганістані Радянський Союз протистояв Америці шляхом непрямих зіткнень, шляхом підтримки певних сил. У Сирії ми можемо спостерігати рівно те ж саме. Так що, можливо, в Сирії якісь такі сутички між спецназами. Можливо, будуть якісь повітряні бої, як це було у В’єтнамі. Але все одно – в повномасштабну контактну війну я не вірю».

За його словами, новий виток Холодної війни скоріше за все таки буде – Росія розміщуватиме військові бази на Кубі, США будуть блокувати, бази будуть прибирати, розміщувати в новому місці. Відбуватиметься просування по східних кордонах НАТО.

На думку експерта, все це, безумовно, буде, як і економічна війна. Він нагадав: чим це завершилося для Радянського Союзу, відомо всім, а нині підсумок буде таким же. Щоправда, Бабчєнко підкреслив, що не вірить у Третю світову війну, хоча не відкидає можливість розпаду Росії.

«Поки що загалом усе рухається в цей бік. Тільки це буде, безумовно, не завтра. У мене таке відчуття, що вся Україна сидить і чекає, що Росія розвалиться завтра чи за рік… Думаю, що Росія розвалиться: ми спостерігаємо стадію розпаду імперії. Тільки це відбувається вже сто років і буде відбуватися ще сто років. Зрештою вона, звичайно, розвалиться. Але, може, це буде вже не за нашого життя. Думаю, Путін на троні просидить усі 10-20 років спокійно», − зауважив журналіст.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ