A Ukrainian soldier, supported by armoured personnel carriers, mans a checkpoint near the town of Slaviansk in eastern Ukraine May 3, 2014. Russia's Foreign Minister Sergei Lavrov has told his U.S. counterpart John Kerry that the U.S. should use its influence to make Ukraine's government immediately stop military operations in south-east Ukraine, the Russian foreign ministry said in a statement on Saturday. REUTERS/Baz Ratner (UKRAINE - Tags: POLITICS CIVIL UNREST MILITARY)
До 2016 року в ЗСУ вже прийняли на службу за контрактом 53 тисячі осіб

Президент Петро Порошенко ветував закон, що дозволяє військовим, які уклали на початку АТО контракти «до завершення особливого періоду», розірвати їх або укласти такі контракти заново. Про це повідомив заступник начальника Генштабу ЗСУ Володимир Талалай, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Зміни, які були внесені в текст закону, створили умови, за яких можуть бути створені негативні наслідки для обороноздатності держави», – сказав він.

За словами Талалая, закон створював умови для одномоментного звільнення значної кількості військових, що «послабило б обороноздатність в зоні проведення антитерористичної операції».

Він додав, що Генштаб і Міноборони працюють над удосконаленням законодавства щодо проходження військової служби за контрактом в умовах особливого періоду.

До 2016 року в ЗСУ вже прийняли на службу за контрактом 53 тисячі людей, з яких близько 11 тисяч – з числа мобілізованих військовослужбовців.

Як відомо, Верховна Рада 12 липня дозволила військовослужбовцям ЗСУ, які проходять службу на контрактній основі під час дії в країні особливого періоду, при закінченні терміну дії контракту звільнитися з армії, переукласти або достроково розірвати його.

Документ передбачав, що військовослужбовці, які підписали контракт, під час дії особливого періоду, отримують право переукладати його терміном на 6, 8 або 12 місяців. Також вони отримували право достроково припинити його дію, або ж по закінченню терміну служби звільнитися зі Збройних сил України.

Закон також дозволяв військовослужбовцям, які підписали контракти в період проведення АТО, «до завершення особливого періоду» розірвати або підписати контракти заново.

Читайте: В Міноборони спростували проведення сьомої хвилі мобілізації (відео)

БЕЗ КОМЕНТАРІВ