Віктор Чумак, народний депутат України
Віктор Чумак, народний депутат України

Коли Віталій Касько запросив мене подивитись на те, що відбувається в судах під час розгляду його справи, я не думав, що отримаю таку величезну негативну практику.

В першій частині я вже писав про «поштових равликів», які не встигають перенести за тиждень справу з одного суду до іншого на відстань 5 км.

Сьогодні взагалі відбулося свято непрофесійності ГПУ та «неупередженності суду».

Суд призначений на 14.30 розпочався майже із трьохгодинним запізненням. В коридорі без стільців та провітрювання набивалося понад 20 осіб. Тортурами та катуванням це не назвеш, а ось на нелюдське ставлення спокійно потягне.

Ще й прокурор прийшов на засідання без документального підтвердження власних повноважень.

І коли захисники запропонували розглянути апеляцію без прокурора, а закон таке дозволяє, судді відмовились і перенесли знову справу на два тижні. Тут вже в мене виникає питання щодо неупередженності суду.

Як висновок: таке ж саме відбувається у десятках і сотнях судів з десятками тисяч наших громадян щоденно. І рівень довіри до цієї системи стрімко котиться до нуля.

Тому хоча ВР і зробила перший крок до зміни судової системи, відкривши конституційні шлюзи, він недостатній.

Закон треба перепрацьовувати кардинально. Ну, а прокуратуру реформувати неможливо. Її треба зруйнувати, як Карфаген, і на порожньому місці будувати нову інституцію. Ось така є думка.

P.S. Я взагалі мовчу про абсурдність справи по суті.

Джерело: Віктор Чумак

БЕЗ КОМЕНТАРІВ