Віктор Лешик, журналіст
Віктор Лешик, журналіст

Доки свіже, скажу про глобальне пару думок. Свіже – це відстрочка безвізу. А перед цим – відстрочка повної імплементації договору про Асоціацію з ЄС (Нідерланди), а ще вихід Великої Британії з європейської унії, ще відстрочка виконання Мінської угоди, укладеної в нормандському форматі…

Деякі вважають, що останній Майдан поставав, щоби ми були у Європі. Так його інколи і звуть – Євромайдан. Але не для всіх. Для мене і (знаю напевне) для багатьох моїх друзів – це був антипутінський, антиросійський, антиімперський Майдан. Очевидно ж було, що нас продавали за 15 млрд. Москві. Усю Україну, а не тільки Крим і Донбас.

Якщо так дивитися, то поки що Майдан виконує свою місію. Однак далі нам гуртом у відкритій дискусії треба відповісти на просте запитання: а як нам далі, під яким брендом об’єднуватися: українцям і українським росіянам, кримським татарам, русинам, українським мадьярам?

Це треба проговорювати уже зараз, не чекаючи, коли впаде Європейський Союз. Вірогідність такого сценарію, враховуючи велике тіло і неймовірно малу керованність унією, дуже і дуже велика. Очевидним є, що маятник історії рушив від глобалізму до зміцнення національних держав. Мені це видається, що саме це треба зараз Україні – юне дівчисько, що у 16-17 років раптом вагітніє і навіть виходить заміж дуже рідко (якщо не сказати ніколи) далі розвивається як особистість, котра здатна на свої самостійні відповідальні вчинки.

Джерело: Viktor Leshyk

БЕЗ КОМЕНТАРІВ