Віктор Лешик, журналістІрина Бекешкіна провела свіже соцдослідження, де 28 процентів опитанних честно визнали: «Ми не за реформи і не проти реформ, ми просто не розуміємо дій уряду».

Чомусь впевнений, що серед можновладців теж мало хто може ясно розтлумачити найближчі та далекі цілі тих чи інших нововведень. У країні немає, власне, людини-речника реформ. Ситуативні інтерв’ю Бальцеровича, Міклоша мають спортивно-тренерський характер: все спокійно, все правильно…

Але (додам від себе) мало зрозуміло. Для більшості реформи зводяться лише до стрімкого зростання цін. При цьому ніхто з уряду не каже: це тимчасово, ціни стануть знижуватися за таких і таких умов. Ні – зростання цін і збіднення виглядають, як самоціль.

Особливо показове вовтузання з тарифами на газ і е-енергію. Вони мають бути такими, як у Європі. Але який орган в Європі адміністративно встановлює ціни на енергоносії?! Такого немає – ціну визначає ринок. Він має бути демомонополізовним, конкурентним, інвестиційно привабливим, орієнтованим на задоволення потреб більшості споживачів. От тепер з огляду на ці характеристики, ми можемо ясно і зрозуміло сказати, що реформи йдуть у вірному напрямку? Як на мене, ні. І яскравим свідченням цьому є факт купівлі олігархом Ахметовим газових активів Шуфрича і Рудьковського. Це індикатор, що олігархи почуваються впевненно, а отже тим європейським ринком і не пахне.

Джерело: Viktor Leshyk

БЕЗ КОМЕНТАРІВ