Віктор Лешик, журналіст
Віктор Лешик, журналіст

Правда, не знаю. Не знаю, чи треба на все і про все мати свою думку.

Правильно стріляла поліція в BMW чи ні; треба мати броньовик спецназу НАБу чи не треба; закупляти вугілля в Австралії чи ні? Чому люди, далекі від цих тем, з легкістю беруться про це судити?

Ні, я не про право – хай собі… Я про внутрішній бік – у цьому є потреба, сверблячка, продиктовано страхом, бажанням усе контролювати?

І навіть не це головне. Чому не цікавить цих ерудитів: що реально ми п’ємо; їмо. Який газ, якої калорійності надходить до нас у дім. Хто сплачує зараз обіди у школі. Що шкідливіше для повітря: спалений газ чи бензин?  Та й просто навскидку, як кажуть. Чи знає от хтось прямо зараз – скільки коштує індивідуально зробити аналіз води у санстанції або перевірити якість газу для дому?

А ще я недавно почув, як хтось із оточення прем’єра Арсенія Яценюка «мудро» й активно звинувачує опонентів у популізмі та пропаганді простих рішень.  Слід розібратися: чи є прості ефективні рішення обов’язково популістськими?

Смію стверджувати: є управлінські рішення – і ефективні, й водночас популярні. Класичний приклад – проблема спалених кнопок у ліфтах. Старше покоління пам’ятає, стільки паперу звели на моралізаторство у газетах і плакатах, а ефект – нуль.

Рішення – замінили пластикові кнопки на металеві. Проблема зникла. Аби генерувати подібні рішення, безумовно, потрібен талант. А у нас вважається: аби бути менеджером – достатньо уміти подобатись потрібним людям.

Ну, й ще по-англійськи цвенькати…

БЕЗ КОМЕНТАРІВ