Віктор Лешик, журналіст
Віктор Лешик, журналіст

Не вчора помітив.

У нас так — можемо за кілька секунд або днів сотворити неймовірний подвиг. Урятувати в річці чужу дитину. Закрити собою пролом у ядерному реакторі. У 20-градусний мороз йти проти водометів владних бандюганів.

Але якщо важлива справа вимагає наполегливості, терпіння і (тут головне) тривалих зусиль… ми здуваємося. Таке відбувається і на рівні особи, й на рівні громади.

Коли на публічному телебаченні Чехії влада вирішила в своїх інтересах змінити членів наглядової ради, то на захист незалежної тележурналістики вийшло 100 000 (сто тисяч) пражан. Коли Савіка Шустера виперли з «Інтера» — мовчали, з ICTV, з «1+1» (двічі), з Першого Національного, із «112 каналу» — мовчали.

І тут раптом прозріли —  бо, ой, так і мене ж у ФБ скоро закриють…

У нас не лише держава неорганізована. У  нас предусім вкрай слабка, незорганізована для тривалої роботи суспільність. Якби ми були сильні, то нам ні Верховна Рада, ні той уряд, ні МВФ не були би потрібні.

А так: ВИННІ ВСІ, А НАРОД – МУДРИЙ. Тільки чому мудрим народом сволота править?

P.S. У афінського стратега Алківіада був собака, напрочуд красивий і слухняний. За нього він заплатив величезну сумму — 70 мін. І раптом Алківіад наказав відрубати хвоста собаці, який уже став улюбленцем афінян і символом міста.

Друзі стратега були шоковані й обурені таким вчинком. Вони схвильовано переповідали Алківіаду, що всі громадяни жаліють собаку і лають господаря.

Алкавіад лише посміхнувся у відповідь і сказав: «Що ж, усе складається так, як я хочу. А хочу я, щоб афіняни базікали саме про це — інакше вони казали би про мене щось гірше!».

Це я до того, чому вчора, в день 30-річчя аварії на ЧАЕС, «безробітній» Савік Шустер витіснив з українського інформпростору трагедію Чорнобиля.

Савік Шустер

БЕЗ КОМЕНТАРІВ