Віктор Лешик, журналіст
Віктор Лешик, журналіст

Чимало вчених-гуманітаріїв сучасні світові проблеми пояснюють демографією. Мусульман молодого віку до біса, от вони і кидаються без роботи на всіх підряд і один на одного. Або європейці. Через успіхи медицини у більшості — старі й немічні, тому туди й ідуть працювати молоді з-поза меж ЄС.

От в останньому пункті починається наша історія.

Ніде не знаходив цифри, скільки ж після Майдану виїхало нашої юні за кордон? Знаю, що до того мігрували на постійне чи тимчасове життя понад 6 мільйонів наших співвітчизників. Знаю, що зараз на пенсію від держави претендують 13,5 ммільйона людей і лише 20 мільйонів вважаються працездатними.

Погано одне. Виїжджають — не гірші, виїжджають найкращі.

Уранці слухав маму однієї такої міґрантки. Зараз дочка побралася у Сполучених Штатах зі своїм же киянином. Живуть у Меріленді. Щасливі? Задоволені точно. Слухав і вражався, як нашим дівчатам-хлопцям, що мають добрий фах і знають мову, легко дають і грін-карт і громадянство…

Навіщо я це все пишу? Бо вважаю, що монстр на Сході відродився, коли звідти емігрували 15 мільйонів високоосвічених, мобільних людей. І ватники стали опорою влади.

Чи не знайде наша влада тут у себе подібну опору? Чи, може, вже знайшла?

БЕЗ КОМЕНТАРІВ